Naga MarketsRadosław Suchy oraz Pascal Bodnar – założyciele portalu GPW Atak

Czy GPW to trudny rynek? Czy będąc akcjonariuszem mniejszościowym na polskim parkiecie musimy zmierzyć się z większymi wyzwaniami? I wreszcie czy analiza techniczna jest w rzeczywistości lepsza od fundamentalnej? Między innymi na te pytania odpowiadali w studiu Comparic24.tv Radosław Suchy oraz Pascal Bodnar – założyciele portalu GPW Atak.


GPW Atak dostarcza informacje i staje w obronie akcjonariuszy mniejszościowych

Jak zauważają twórcy portalu GPW Atak, inicjatywa z niewielkiego bloga prowadzonego przez prawników i jednocześnie sympatyków inwestowania rozrosła się do projektu oferującego najświeższe wiadomości z polskiego parkietu, analizę najgorętszych spółek oraz zestaw poradników niezbędnych inwestorom detalicznym. Przez pięć lat swojej działalności założyciele projektu starają się zwracać uwagę również na problemy akcjonariuszy mniejszościowych i jasno przyznają, że Ci są cały czas dyskryminowani w polskim środowisku giełdowym:

„Trzeba podkreślić, że akcjonariusze mniejszościowi są dalej marginalizowani, dyskryminowani (…) 5 lat temu doszliśmy do wniosku, że trzeba rozpowszechniać ten temat i wspierać akcjonariuszy mniejszościowych (…) Jeżeli coś dzieje się na giełdzie, co ma bezpośrednie przełożenie właśnie na najmniejszych udziałowców, staramy się otwarcie o tym mówić” – komentuje na antenie Comparic24.tv Radosław Suchy.

Stwierdzenie, że analiza techniczna nie działa, jest błędem

GPW Atak to między innymi spora ilość analizy technicznej spółek notowanych na polskim parkiecie. Chociaż dla sporej części inwestorów związanych z rynkami kapitałowymi o wiele istotniejsza jest analiza fundamentalna raportów okresowych, to założyciele portalu traktującego o inwestycjach dużą uwagę przywiązują również do technicznego zachowania rynków i realnych zysków osiąganych dzięki analizie technicznej:

„Moim zdaniem błędem jest mówienie, że analiza techniczna nie ma podstaw, nie działa (…) są różne badania empiryczne odnoszących się do skuteczności analizy technicznej, poszczególnych narzędzi takich jak arytmetyczne średnie kroczące, gdzie możemy jasno zobaczyć jako stopa zwrotu była osiągana w danym okresie” – wyjaśnia Radosław Suchy odpowiadając na pytanie związane ze swoimi początkami z edukacją o inwestowaniu oraz pierwszymi zakupami akcji.

Jak zauważa Suchy, analiza techniczna to podążanie za największym kapitałem dostępnym na rynku. W związku z tym nie jest narzędziem dla graczy posiadających najbardziej zasobne portfele, gdyż to właśnie oni kreują wykres: „Warren Buffett nie może podążać sam za sobą, to my musimy podążać za nim, między innymi w oparciu o analizę techniczną, której on nie będzie stosował”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here