Naga MarketsDziś dla odmiany zajmę się problemem dość nietypowym, a mianowicie zastanowię się pokrótce nad tym, ile potrzeba czasu na ogarnięcie Analizy Technicznej.

Na pierwszy rzut oka, możemy stwierdzić, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo jak to bywa z nauką, zawsze mogą być jakieś problemy. Co tu dużo gadać, przecież każdy z Was ukończył przynajmniej jedną szkołę. Zapewne Wasze klasy składały się z grupki około trzydziestu osób (przez cały okres edukacji, tyle mniej więcej liczyły moje klasy w podstawówce i liceum). Na te trzydzieści osób zawsze trafiały się takie, którym nauka przychodziła bardzo trudno. Męczyli się praktycznie z każdym, nawet najprostszym pojęciem do zapamiętania/zrozumienia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas rozmów na przerwach każdy z nas potrafił zabłysnąć inteligencją (w pozytywnym znaczeniu tego słowa), wiec skąd u niektórych ta ułomność do nauki?

Zadam jeszcze pomocnicze pytanie:

– dlaczego pewne rzeczy zapamiętujesz szybko a nad innymi musisz spędzić o wiele więcej czasu?


Uważam, że prędkość nauki zależy od pewnych czynników:

od chęci. Pamiętam Chemię w liceum… Brrr, do dziś przechodzą mnie ciarki. Same wzory, zero spójności między nimi. Bez względu na ilość czasu jaki poświęciłem na naukę, zawsze dostawałem fuksem „trójkę” :-( Nienawidziłem Chemii. Jak przyszło mi się uczyć do sprawdzianu to od razu znajdowałem sto tysięcy innych ważniejszych czynności :/ Nie ma co ukrywać – Chemia była moją pięta Achillesową.

od ilości wolnego czasu. Na pierwszy rzut oka, wydawać by się mogło, że te dwa terminy, nie mają wspólnego mianownika. Ale prawda jest taka, że jak masz mało czasu na jedną czynność, nie jesteś w stanie wystarczająco mocno się skupić, ponieważ odruchowo myślisz, co będziesz robił za chwilę.

od determinacji. Na studiach obowiązywała zasada „3Z” (= „ZZZ”) —> „Zakuć, Zdać, Zapomnieć”. Przyznam szczerzę, że miałem takie przedmioty, do których w taki sposób podchodziłem, bo uważałem, że nigdy w życiu ich nie wykorzystam.

od sposobu nauki. Książki? E-booki? Kursy? Wszystkie z wymienionych mają swoje wady i zalety. Ale ja uważam jednak, że najważniejsza jest praktyka!

Wiesz w jaki sposób uczyłem się AT? Przeczytałem (do końca) w sumie dwie książki (haaa, wydało się :-)), ale zajęło mi to prawie pół roku. Dlatego, ponieważ przyjąłem sobie następujący tok nauki. Po przeczytanie danego rozdziału, zamykałem książkę i odpalałem wykresy spółek giełdowych w celu szukania i analizowania tego, o czym dowiedziałem się w przeczytanym rozdziale.

Jak czytałem o formacji flagi, to potem non stop szukałem na wykresach historycznych tylko i wyłącznie formacji flagi – reszta mnie nie obchodziła. I tak po kolei… To był bardzo długi okres, ale muszę stwierdzić, że był skuteczny. Pozwolił mi tak wytrenować oko, że teraz wystarczy mi naprawdę mało czasu na powierzchowne stwierdzenie w jakim kierunku cena będzie się poruszać.

od nauczyciela. Uderzamy w sedno! Osobiście uważam, że to jest jeden z najbardziej decydujących czynników, który ma wpływ na Twoją efektywność nauki. Na przełomie mojej edukacji, mogę stwierdzić, że jeżeli nauczyciel nie ma odpowiedniego podejścia do ucznia i nie będzie umiał w ciekawy sposób przekazać swojej wiedzy, jest wręcz pewne, że w ogóle nie pojmiesz tej wiedzy, bądź zajmie Ci to o wiele więcej czasu, niż powinno !

Udowodniono, że nie trzeba mieć specjalnego talentu, żeby skutecznie inwestować. Inwestowania może nauczyć się każdy. 


Ile czasu potrzeba na naukę AT? Osobiście zajmuję się AT od 2007 roku i muszę stwierdzić, że cały czas się uczę. Każdy wykres jest inny i do każdego należy podchodzić indywidualnie. 

Podstaw AT wraz z ich wyszukiwaniem na wykresach można nauczyć się w około pół roku intensywnej nauki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

3 KOMENTARZE

  1. Smart
    Fajnie ze młodzi zaczynają mieszac pewnie zrozumieja niedługo ze teorie które dostaja nie tworza puzla i nie da sie z nich korzystac w profesjonalnym traidingu.
    Ten kierunek poszukiwawczy jest dobry, zycze oczywiscie powodzenia takiej inicjatywie

  2. Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. No ale żeby praktykować trzeba mieć wiedzę. A znalezienie usystematyzowanej wiedzy, takiej żeby wszystko było w jednym miejscu bez skakania do wyszukiwarki i po stronach to często jest dramat. Dlatego stworzyliśmy kanał na Twitterze w postaci listy tematów z linkami (dla początkujących najlepiej czytać od dołu do góry). Z czasem będzie przybywać kolejnych wartościowych informacji, planujemy również zamieszczać autorskie analizy jak i wskazywać webinaria, na które warto się zapisać. Sama idea powstania tego kanału spotkała się z bardzo dużą aprobatą ludzi, którzy aktywnie uprawiają trading i uczą młode pokolenie traderów. Wszystko jest robione za darmo, jedyny nasz cel: to szkolić od podstaw polskich traderów. Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Twitterze pod adresem: twitter.com/smartminigroup

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here