Naga MarketsAnaliza techniczna i statystyka. Synergia, która przynosi zyski w trudnych czasachPrzemysław Smoliński, analityk techniczny z ponad 20-letnim doświadczeniem był jednym z prelegentów konferencji Invest Cuffs 2021. Wraz z Pawłem Małmygą, również analitykiem technicznym w banku PKO BP, wyjaśniają jak wykorzystać analizę techniczną i statystykę do zwiększania zysków z inwestycji.

Analiza techniczna i statystyka

Nowoczesna analiza techniczna (AT) jest w coraz mniejszej mierze sztuką subiektywnego kreślenia linii na wykresie. Obecnie AT czerpie coraz więcej z takich dziedzin jak informatyka czy statystyka, zauważa Smoliński.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bardzo dobry przykład stanowi statystyka. Podczas wykładu Przemysław Smoliński skupił się właśnie na powiązaniu statystyki z analizą techniczną. Inwestorzy często wykorzystują narzędzia statystyczne w analizie, choć bywają tego nieświadomi.

— Większość narzędzi analizy technicznej działa – stwierdził Smoliński. — Trzeba jednak wiedzieć jak i kiedy je stosować – dodał.

W powyższym wideo analityk PKO BP wyjaśnia, jak działają i na czym bazuje większość wskaźników. Obejrzyj wideo, by dowiedzieć się więcej i wyciągnąć jak najwięcej z analizy technicznej. Poznasz m.in. bardzo prostą strategię z wykorzystaniem wskaźnika RSI.

Autor poleca również:

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here