Naga MarketsW marcu mogliśmy obserwować potężną wyprzedaż na rynku akcji, która sięgała nawet kilkudziesięciu procent. Niemniej posługując się analizą techniczną, można było zarobić i to na pozycjach kupna! Jak? Zasadność stosowania AT udowadniają analitycy polskich domów maklerskich w portfelu technicznym sporządzanym każdego miesiąca przez portal Parkiet.


WIG20 w dół, spółki typowane w marcu na plusie

Ideą portfela technicznego na parkiet.com jest typowanie spółek przez analityków z różnych domów maklerskich, którzy wybierają po jednym walorze z GPW lub NewConnect. Każdego miesiąca obliczana jest stopa zwrotu portfela zaproponowanego przez specjalistów,a także ryzyko podjęte przy potencjalnej inwestycji.

W marcu portfel opierający się na analizie technicznej zdołał zarobić co prawda jedynie 0,4%, niemniej biorąc pod uwagę to co działo się na indeksie WIG, który stracił 15,5%, jest to imponujący wynik!

Marzec na WIG20 rozpoczął się od niewielkiej korekty, a kolejna część miesiąca przebiegała pod dyktando sprzedających. Spadki zdołały wyhamować dopiero 16.03, jednak odbicie jest stosunkowo niewielkie w porównaniu do wcześniejszej przeceny. Aktualnie WIG wpadł w lokalną konsolidację.

indeks WIG
WIG interwał H4 Źródło: tradingview

“Najlepsze spółki marcowego portfela dały zarobić: 54,3 proc., 11,9 proc., 10,3 proc. oraz 3,8 proc. Były to odpowiednio: Biomed Lublin, Ten Square Games, PlayWay oraz CD Projekt. Pozostałe pięć firm zakończyło miesiąc pod kreską, ale tylko dwie wypadły gorzej od indeksu szerokiego rynku WIG, który jest naszym benchmarkiem” – informował Parkiet.

Źródło: ww.parkiet.com

Jak dotąd w 2020 r. ta rywalizacja wygląda następująco. W lutym WIG spadł o 13,2 proc., a strata portfela ekspertów sięgnęła 3,7 proc. W styczniu natomiast WIG spadł o 3,1 proc., a portfel zarobił 3,5 proc. Można więc powiedzieć, że po pierwszym kwartale wynik wynosi 3 do 0 dla analityków technicznych. Czy w kwietniu uda się podtrzymać tę dobrą passę?

Aktualny stan portfela technicznego można zobaczyć na stronie parkiet.com.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here