Naga MarketsŚrodowa sesja przebiegła pod hasłem “strojenia okienek” o czym pisałem we wczorajszej analizie. Również wskazany poziom 9700 pkt okazał się kluczowym oporem podczas ostatniej sesji kwartału. Wszystkie niemieckie indeksy zakończyły dzień na solidnych plusach DAX +2,22%, MDAX +1,98%, TECDAX +1,98%, SDAX +1,78%. Przy takim sentymencie wszystkie spółki DAX30 zyskały na wartości. Najwięcej Lufthansa +6,24%,, Infineon +5,21%, E.ON +4,93%, RWE +4,21%.

Na wykresie indeksu po sesji świeca typu szpulka po luce hossy, więc bardzo kiepski dla inwestorów układ, ponieważ nie dało się przyłączyć do ruchu podczas środowej sesji. Na wykresie utworzyła się formacja podwójnego dna jednak brakuje typowej mocnej świecy wzrostowej podpartej wolumenem. DAX chodzi na pasku amerykańskiej giełdy dlatego gdy tam wrócą spadki to samo stanie się na DAX-ie. Na poziomie 9780 pkt znajduje się zniesienie fibo 38,2% ostatniego ruchu spadkowego.

Wypróbuj brokera FXGrow. Egzekucja zleceń w modelu STP/ECN. Micro loty na DAX.

W środę opublikowane zostały najnowsze dane dotyczące sentymentu inwestujących na DAX:

  • inwestorzy instytucjonalni: byki = 61%, niedźwiedzie = 26%, neutralni = 13%
  • inwestorzy prywatni: byki = 52%, niedźwiedzie = 31%, neutralni = 17%

W ciągu tygodnia bardzo wzrosła ilość byków wśród inwestorów instytucjonalnych. Jest to bardzo kiepski sygnał dla byków, bo jeżeli instytucje liczą na wzrosty to zapewne już weszły w pozycje długie.

Wsparcia i opory na wykresie DAX FUTURE H1. Najbliższe opory: 9780, 9880, najbliższe wsparcia: 9510, 9560, 9700.

Wykres kontraktów na DAX dla interwału H4.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału H4.
Wykres indeksu DAX dla interwału D1.
Wykres indeksu DAX dla interwału D1.

Załóż konto (nawet DEMO) w FX GROW i prawidłowo wytypuj zatrudnienie w sektorze pozarolniczym w Stanach Zjednoczonych i wygraj 500zł. Nonfarm Payroll to jeden z ważniejszych indykatorów makroekonomicznych w USA potrafiący wprawić w ruch świece na platformie w ponadprzeciętny sposób. Oczy wszystkich aktywnych traderów będą w piątek o godzinie 14:30 zwrócone ku monitorom ich komputerów (typuj tutaj).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here