Naga MarketsPrzed środową sesją rynki poznały dane z Niemiec na temat produkcji przemysłowej. Dane rozczarowały, będąc gorszymi od prognoz. Inwestorzy niespecjalnie się tym przejęli i otwarcie notowań na DAX nastąpiło luką hossy. Niewątpliwie wzrosty wspomagało dobre (wzrostowe) zachowanie kontraktów na S&P500 oraz lekkie spadki EURUSD. Wzrosty na DAX doszły do poziomu 10093 pkt i sygnał do odwrotu dały amerykańskie indeksy. S&P500 i NASDAQ po wysokim otwarciu gwałtownie zaczęły spadać od godziny 16-tej i odbiły dopiero po zakończeniu sesji w Europie.

DAX zyskał w środę na wartości +0,68%, a pozostały indeksy zakończyły pod wodą MDAX -0,14%, TECDAX -1,16%, SDAX -0,04%. Spośród spółek DAX30 18 zyskało na wartości, a 12 straciło. Najmocniej urosły akcje Volkswagena +7,12%, RWE +4,90%, BMW +4,28%. Najwięcej straciły na wartości akcje Fresenius SE-2,54%, Deusche Boerse -2,46%. Środa była trzecią wzrostową sesją na DAX, ale wygląd świecy dziennej może budzić obawy. Jednak Wall Street ostatecznie się podniosła co powinno pozytywnie ustawić przynajmniej początek czwartkowych notowań w Europie. O godzinie 8:00 poznamy dane na temat handlu zagranicznego Niemiec, a o 20:00 protokół z posiedzenia FOMC.  Spróbuj tradingu na DAX z brokerem FXGrow. Egzekucja zleceń w modelu STP/ECN, konto DEMO i micro loty.

W środę opublikowane zostały najnowsze dane dotyczące sentymentu inwestujących na DAX:

  • inwestorzy instytucjonalni: byki = 65%, niedźwiedzie = 18%, neutralni = 17%
  • inwestorzy prywatni: byki = 65%, niedźwiedzie = 17%, neutralni = 18%

Inwestorzy indywidualni oraz instytucjonalni mają identyczny pogląd na przyszłość DAX, a przy okazji obecny optymizm jest najwyższy od ponad roku.

Wykres kontraktów na DAX dla interwału H1.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału H1.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here