Naga MarketsSesja w środę na niemieckich indeksach była sesją wyczekiwania na wieczorne minutki FOMC. Brak zdecydowania przez członków FED wspiera stronę popytową w oczekiwaniach, że podwyżka nastąpi jednak później niż wcześniej i obecnie czerwiec wydaje się już mało prawdopodobny.

Niedźwiedziom udało się w środę wrócił do wnętrza wybitego dzień wcześniej trójkąta, chociaż łatwo to nie przychodziło. Każda mocniejsza świeca spadkowa ma długi dolny cień, argumenty bykom daje również wolumen. Świece spadkowe, są podparte słabszym wolumenem niż wzrostowe. Również analizując wykres dzienny obecna korekta ma już długość zbliżoną do tej z grudnia 2014 roku co sugeruje, że może mieć się ku końcowi. Odpoczynek, który trwał przez 15 świec pozwolił na schłodzenie wskaźników co może ułatwić realizację ostatniej 5 fali wzrostowej przed większą korektą całego impulsu. W chwili obecnej jeszcze słaby pozostaje indeks technologiczny TECDAX, ale MDAX oraz SDAX kontynuują już drogę na północ bez oglądania się na inne indeksy. W środę indeksy zakończyły notowania na poziomach: DAX30 12035pkt (-0,72%), MDAX 21074pkt (+0,19%), SDAX 8670pkt (+0,67%), TECDAX 1625pkt (-0,55%).

W środę pojawiły się najnowsze wyniki sentymentu inwestorów wobec DAX’a. Jak się okazuje przeważać zaczyna nastawienie bycze co jak wiadomo wspiera niedźwiedzie:

  • inwestorzy instytucjonalni: byki = 38%, niedźwiedzie = 36%, neutralni = 26%
  • inwestorzy prywatni: byki = 43%, niedźwiedzie = 30%, neutralni = 27%

W chwili obecnej w oczy razi słabość strony podażowej, ale na tą chwilę nie sposób przesądzić kierunku ruchu. Być może niedźwiedzie czekają na odpowiedni moment żeby uderzyć ze zdwojoną siłą. Na ten moment ponieważ DAX jest znowu w trójkącie warto do gry zastosować opisane w poprzedniej analizie zagranie.

DAX FUTURE 1H

Wykres kontraktów na indeks DAX dla interwału 1H.
Wykres kontraktów na indeks DAX dla interwału 1H.

DAX 1D

Wykres indeksu DAX dla interwału 1D. Na wykresie linia przerywana to przebita przyśpieszona linia trendu. A linie ciągłe to kanał we wnętrzu którego porusza się DAX.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1D. Na wykresie linia przerywana to przebita przyśpieszona linia trendu. A linie ciągłe to kanał we wnętrzu którego porusza się DAX.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here