Naga MarketsW środę europejskie indeksy delikatnie zyskały na wartości. Identycznie indeksy niemieckie DAX +0,32%, MDAX +0,40%, TECDAX +0,78%, SDAX +1,36%. Na DAX30 urosło 18 spółek najbardziej Deutsche Boerse +1,93%. Straciło na wartości 12 spółek z czego najwięcej RWE -1,6%. W środę była kolejna płaska świeczka na DAX nie podparta szczególnym wolumenem. Od 6 sesji niemiecki indeks jest bardzo trudny do trade-ingu ponieważ sesja albo jest płaska z długimi cieniami albo zaczyna się dużą luką po czym kończy w podobnym miejscu gdzie się zaczęła.

W czwartek wydarzeniem dnia będzie posiedzenie EBC, po którym Mario Draghi na konferencji prasowej przedstawi pogląd banku centralnego na sytuację gospodarczą w strefie euro. Prawdopodobnie żadnych zmian dotyczących polityki pieniężnej banku nie będzie, ale zawsze może paść jakieś zdanie czy to na temat obecnej sytuacji w Chinach, czy też o zbliżającej się podwyżce stóp procentowych w USA co wywoła zmienność na rynku.

W środę opublikowane zostały najnowsze dane dotyczące sentymentu inwestujących na DAX:

  • inwestorzy instytucjonalni: byki = 51%, niedźwiedzie = 33%, neutralni = 16%
  • inwestorzy prywatni: byki = 51%, niedźwiedzie = 34%, neutralni = 15%

W stosunku do porzedniego badania zmniejszyła się grupa niezdecydowanych. Inwestorzy zajmują konkretne obozy i jak widać przytłaczającą większością zarówno instytucje jak i ulica spodziewają się wzrostów.

Na wykresie zaznaczyłem najbliższe opory i wsparcie:

Wykres kontraktów na DAX dla interwału H1.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału H1.

FX_GROW_logo_200x250Tę analizę zasponsorował dla Państwa broker FxGrow – buduj swój kapitał z FxGrow na rachunkach ECN, ECN Plus oraz SWAP Free, które cechują wyjątkowo niskie spready, atrakcyjne platformy do wyboru oraz depozyt minimalny $100 i $1000.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here