Naga MarketsW środę obserwowaliśmy sesję zupełnej kapitulacji popytu, otwarcie notowań prawie 100 punktową luką bessy i kolejne 135 pkt stracone w ciągu sesji. Wszystkie niemieckie indeksy mocno straciły na wartości DAX -2,14%, MDAX -1,57%, SDAX -1,57%, TECDAX -1,8%. Na DAX30 komplet czerwieni, wszystkie 30 spółek na minusie z czego najbardziej Lanxess -5,61%. Podobnie zapowiada się czwartek kiedy to kontrakty jeszcze przed otwarciem regularnych notowań połamały wsparcie w postaci lipcowego dołka.

Środowa sesja na DAX wyrównała ciąg spadków z październikiem 2014 roku. Zarówno wtedy jak i obecnie spadki trwają już 7 sesji pod rząd (7 świec bez nawet jednej wzrostowej). Środowa świeca znowu podparta została odpowiednio dużym wolumenem, więc obecnie pozostaje czekać na jakąś sesję odwrotu czyli długi dolny cień i odpowiednio duży wolumen. Następnym wsparciem dla DAX jest poziom 10600 pkt, a kolejnym dolne ograniczenie kanału spadkowego 10400 pkt.

W środę opublikowane zostały najnowsze dane dotyczące sentymentu inwestujących na DAX:

  • inwestorzy instytucjonalni: byki = 38%, niedźwiedzie = 44%, neutralni = 18%
  • inwestorzy prywatni: byki = 44%, niedźwiedzie = 34%, neutralni = 22%

Niedźwiedzie nastroje zaczynają już przewarzać. Jak na razie tylko wśród inwestorów instytucjonalnych, ale w kilka tygodni różnica w sentymencie jest wyraźnie zauważalna. Niewątpliwie daje to światełko w tunelu niemieckim bykom.

Wykres kontraktów na DAX dla interwału H4.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału H4.
Wykres indeksu DAX dla interwału D1.
Wykres indeksu DAX dla interwału D1.

FX_GROW_logo_200x250Tę analizę zasponsorował dla Państwa broker FxGrow – buduj swój kapitał z FxGrow na rachunkach ECN, ECN Plus oraz SWAP Free, które cechują wyjątkowo niskie spready, atrakcyjne platformy do wyboru oraz depozyt minimalny $100 i $1000.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here