Naga MarketsŚrodowa sesja odbywała się w cieniu wieczornej decyzji FOMC co nie przeszkodziło w pokaźnych wzrostach na większości europejskich indeksów. Zyskały na wartości wszystkie niemieckie indeksy DAX +1,31%, MDAX +1,32%, SDAX +0,82%, TECDAX +1,55%. Na DAX30 22 spółki zakończyły sesję na plusie. Największe wzrosty zanotował Volkswagen pomimo publikacji wyników słabszych od prognoz. Inwestorzy zareagowali pozytywnie na słowa szefa spółki Franka Wittera. Zapewnił on, że spółka posiada solidne i wytrzymałe źródła płynności, które wspomogą firmę w trudnej sytuacji finansowej. Volkswagen +3,99%, Vonovia +2,73%, ThyssenKrupp +2,43%, Merck +2,21%. Tylko 2 spółki straciły znalazły się nieznacznie poniżej zera.

Po decyzji FED, w której stopy nie zostały zmienione ponad 1% stracił na wartości EURUSD przełamując wsparcie na poziomie 1.1000. Spowodowało to wyjście DAX FUTURE na dzienne maksimum. Przekaz FED dla rynków jest jastrzębi ponieważ rezerwa federalna nie boi się już sytuacja na świecie (usunięto zdanie, że wydarzenia globalne mogą wyhamować wzrost). Również pojawiły się stwierdzenia, że FED rozważy podwyżkę stóp na grudniowym spotkaniu oraz, że inflacja sięgnie celu 2% w średnim terminie.

DAX FUTURE na koniec dnia osiągnął poziom 10905 pkt, tym samym zamknięta została luka bessy z 19 sierpnia. Test poziomu 11000 pkt, jest już tylko kwestią czasu, a co wydarzy się po tym to niewątpliwie zależeć będzie od zachowania amerykańskich indeksów oraz pary EURUSD.

Jak w każdą środę opublikowane zostały najnowsze dane dotyczące sentymentu inwestujących na DAX:

  • inwestorzy instytucjonalni: byki = 61%, niedźwiedzie = 24%, neutralni = 15%
  • inwestorzy prywatni: byki = 60%, niedźwiedzie = 22%, neutralni = 18%

Tydzień do tygodnia praktycznie bez większych zmian. Większość inwestorów oczekuje wzrostów co przemawia za scenariuszem, że jeszcze nie zaczął się na DAX nowy impuls wzrostowy, a dopiero jesteśmy w korekcyjnej dużej fali B po której nastąpi spadkowa fala C. To jest jednak tylko jeden z dwóch scenariuszy, jak będzie to rynek nam pokaże.

Wypróbuj konto u brokera FXGrow. Ultra niskie spready. No Dealing Desk (brak konfliktu klient-broker).

Wykres kontraktów na DAX dla interwału H4.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału H4.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here