Naga MarketsŚrodowa sesja zakończyła się na DAX FUTURE pełnią szczęścia dla byków tzn. zakończeniem dnia powyżej poziomu 11000 pkt. Na początku sesji jednak tak dobrze nie było bo otwarcie notowań wiązało się z 65 pkt luką bessy. Zgodnie z moją wtorkową analizą sesja była spokojnym wyczekiwaniem na wieczorny protokół FOMC i potwierdzają to wyniki zamknięcia na wszystkich niemieckich indeksach DAX -0,10%, MDAX -0,16%, SDAX -0,20%, TECDAX -0,25%. Spośród spółek DAX30 16 straciło na wartości, a 14 zyskało. Największe spadki zanotowały Linde -1,54%, Fresenius MC -1,47%, a największe wzrosty Volkswagen +2,80% oraz Infineon +1,76%.

Na otwarciu czwartkowych notowań z dużym prawdopodobieństwem zakładać można startową lukę hossy, która pojawi się za sprawą świetnych nastrojów na Wall Street. Należy pamiętać jednak, że Wall Street często dyskontuje informacje płynące ze swojego banku centralnego dzień później, dlatego zakończenie jutrzejszej sesji powyżej zera wcale nie jest przesądzone. Kontrakty na DAX obecnie znajdują się na poziomie 11050 pkt i po sesji azjatyckiej nastroje są bardzo dobre. Najbliższym celem wzrostów jest poziom 11200 pkt.

Jak w każdą środę opublikowane zostały najnowsze dane dotyczące sentymentu inwestujących na DAX:

  • inwestorzy instytucjonalni: byki = 58%, niedźwiedzie = 24%, neutralni = 18%
  • inwestorzy prywatni: byki = 69%, niedźwiedzie = 15%, neutralni = 16%

Kolejny tydzień z bardzo wysokim odsetkiem inwestorów z byczym nastawieniem i nastroje nie zostały nawet pogorszone przez akty terroru w Paryżu. Mało kto jeszcze myśli o spadkach tylko pozostaje pytanie czy jeżeli dziś wszyscy uważają, że będzie rosło to czy będą jeszcze jacyś chętni do zakupów jeżeli indeks wyjdzie znacznie ponad poziom 11000 pkt?

Wypróbuj tradingu na DAX u brokera FXGrow.
Ultra niskie spready. No Dealing Desk (brak konfliktu klient-broker).

Wykres DAX Future dla interwału H4.
Wykres DAX Future dla interwału H4.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here