Naga MarketsSesja w środę rozpoczęła się od wzrostów, ale już po dojściu DAX FUTURE do lokalnego oporu do głosu doszły niedźwiedzie. Z poziomu 10335 pkt nastąpiło cofnięcie o 150 pkt. DAX zakończył środową sesję wynikiem +0,38%, pozostałe niemieckie indeksy MDAX +0,97%, TECDAX +1,07%, SDAX -0,12%. Na spółkach DAX30 dalszy ciąg wyprzedaży sektora energetycznego 7 spółek straciło na wartości, a najmocniej RWE -4,78% oraz E.ON -6,39%. Wzrosły 23 spółki z czego najbardziej Adidas +2,22% oraz Beiersdorf +1,93%.

Spróbuj swoich sił w inwestycjach na niemieckim indeksie dzięki brokerowi FxGrow

Dzisiaj o godzinie 20-tej niewątpliwie wydarzenie miesiąca czyli decyzja FED w sprawie stóp procentowych. Jeżeli FED nie zrobi nic, ograniczając się jedynie do jastrzębiego komunikatu jutro notowania powinny ruszyć luką hossy. Jednak ta radość nie potrwa długo ponieważ już w październiku kolejne posiedzenie FED. Jeżeli jednak w końcu nastąpi pierwsza podwyżka, to krachu też nie należy się spodziewać ale spadki i większa zmienność powinna się pojawić. Historycznie bessa na Wall Street następowała po zakończeniu polityki normalizacji stóp procentowych. A normalizacja może potrwać nawet kilka lat.

Na wykresie od 10 września DAX porusza się w konsolidacji i dopiero wyjście ponad 10400 pkt lub zejście poniżej 10050 pkt może wskazać kierunek. We wczorajszej analizie wskazywałem wsparcia i opory i nic się tutaj nie zmieniło.

W środę opublikowane zostały najnowsze dane dotyczące sentymentu inwestujących na DAX:

  • inwestorzy instytucjonalni: byki = 47%, niedźwiedzie = 28%, neutralni = 25%
  • inwestorzy prywatni: byki = 52%, niedźwiedzie = 30%, neutralni = 18%

Tydzień do tygodnia wzrosła liczba niezdecydowanych w obozie inwestorów instytucjonalnych. Nastroje pomimo tego, są bardzo bycze. Inwestorzy przekonani są o zbliżającym się odbiciu, a jak wiadomo giełda idzie zawsze drogą, która rozczaruje maksymalną liczbę inwestorów.

Wykres DAX FUTURE dla interwału H1.
Wykres DAX FUTURE dla interwału H1.

FX_GROW_logo_200x250Tę analizę zasponsorował dla Państwa broker FxGrow – buduj swój kapitał z FxGrow na rachunkach ECN, ECN Plus oraz SWAP Free, które cechują wyjątkowo niskie spready, atrakcyjne platformy do wyboru oraz depozyt minimalny $100 i $1000.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here