Naga MarketsWydarzenia jakie miały miejsce w środę nie zmieniły ogólnego obrazu sytuacji na rynkach. A działo się sporo bo najpierw w nocy rozczarowujące dane z Australii wpłynęły na duże ruchu na parach z AUD. Następnie na tapecie była spółka Apple, która nie miała się czym pochwalić bo wyniki za pierwszy kwartał 2016 były najgorsze od 13 lat. Spowodowało to obawę o zachowanie amerykańskich indeksów po ich starcie. Tak też się stało, akcje spółki straciły ponad 6% na wartości, a notowania S&P500 rozpoczęły się pod kreską. Pomimo tych zawirowań europejskie indeksy poradziły sobie dobrze i najważniejsze indeksy zakończyły notowania w kolorze zielonym: francuski CAC40 +0.58%, angielski FTSE100 +0.56%, niemiecki DAX +0.39%.

Wieczorem poznaliśmy decyzję FOMC, zaskoczenia nie było i stopy procentowe zostały na dotychczasowym poziomie. Zmienność pojawiła się na EURUSD, ale na amerykańskich indeksach nie było takich ruchów. S&P500 przetestował opór na poziomie 2100 pkt, żeby zakończyć trochę niżej z wynikiem +0.16%.

Na DAX future podaż ponownie nie zdołała trwale przełamać wsparcia na 10275 pkt. Za to popyt podjął próbę odbicia, która na razie idzie po myśli byków. Jak na razie sytuacja jest bez zmian, najbliższy opór to 10500 pkt, a wsparcia usytuowane są na poziomach 10275 pkt, 10100 pkt. Podczas najbliższych sesji ruch pomiędzy poziomami 10100 pkt – 10500 pkt powinien się utrzymać (włącznie z testem tego pierwszego).

Otwórz pozycję na DAX na rachunku brokera XTB.  X-Trade Brokers DM S.A. został najlepszym polskim brokerem 2015 według FXCuffs.

Wykres DAX future dla interwału H4.
Wykres DAX future dla interwału H4.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here