Naga MarketsPo wtorkowych wzrostach w środę na niemieckich indeksach komplet czerwieni DAX -1,29%, MDAX -0,84%, SDAX -0,28%, TECDAX -1,21%. Na DAX30 dzień na plusie zakończyła tylko jedna spółka Munchener Ruck, a 29 pozostałych na minusie, gdzie 3 spółki SAP, Linde, Infineon zakończyły wynikiem ponad -3%.

Technicznie w dniu wczorajszym na kontraktach po raz trzeci przetestowane zostało dolne ograniczenie kanału wzrostowego, które tworzy formację flagi. Odbicie osiągnęło już pierwszy poziom fibo 38,2%, kolejny poziom czyli fibo 50% znajduje się na 11535pkt.

W środę opublikowane zostały najnowsze dane dotyczące sentymentu inwestujących na DAX:

  • inwestorzy instytucjonalni: byki = 51%, niedźwiedzie = 35%, neutralni = 14%
  • inwestorzy prywatni: byki = 54%, niedźwiedzie = 26%, neutralni = 20%

Tydzień do tygodnia mocno wzrosła liczba inwestorów z byczym nastawieniem, co jest bardzo zaskakujące biorąc pod uwagę zakres ostatniego ruchu spadkowego. Większość inwestorów przekonana jest, że dno spadków już za nami a jak wiadomo większość na giełdzie nigdy nie ma racji.

Wykres kontraktów na DAX dla interwału H1.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału H1.

FX_GROW_logo_200x250Tę analizę zasponsorował dla Państwa broker FxGrow – buduj swój kapitał z FxGrow na rachunkach ECN, ECN Plus oraz SWAP Free, które cechują wyjątkowo niskie spready, atrakcyjne platformy do wyboru oraz depozyt minimalny $100 i $1000.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here