Naga MarketsŚroda zgodnie z moimi oczekiwaniami z poprzednich analiz znowu należała do popytu. Chociaż początek sesji stał pod znakiem zapytania ze względu na słabość chińskiego indeksu Shanghai Composite Index, który jeszcze przed startem notowań w Europie notował ponad 4% spadek. Równocześnie skasował dorobek z ostatnich 3 tygodni. Ostatecznie na strachu się skończyło i chiński indeks odrobił część strat w ciągu ostatniej godziny handlu, a byki na niemieckim DAX przystąpiły do zakupów.

Środa przebiegała w dobrych nastrojach chociaż ostateczny dorobek popytu pozostawia trochę do życzenia: angielski FTSE100 +0.08%, francuski CAC40 +0.56%, niemiecki DAX +0.69%. Jeszcze mniej fajerwerków było za oceanem gdzie S&P500 +0.08%, NASDAQ +0.16%. W przypadku kontraktów na DAX w środę zabrakło jedynie 40 pkt do oporu na 10500 pkt, natomiast sam indeks dotarł niewiele niżej kończąc dzień na poziomie 10420 pkt. Tak jak wczoraj napisałem biorąc pod uwagę wagę oporów dla DAX 10500 pkt i dla S&P500 2100 pkt czwartkowe posiedzenie EBC może być idealną okazją do przejścia spadkowej korekty (oczywiście pamiętając, że na rynku nikt z góry niczego nie może przewidzieć na 100%).

Otwórz pozycję na DAX na rachunku brokera XTB.  X-Trade Brokers DM S.A. został najlepszym polskim brokerem 2015 według FXCuffs.

Wykres DAX future dla interwału H4.
Wykres DAX future dla interwału H4.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here