Naga MarketsDAX prześlizgnął się po linii trendu spadkowego i w wyniku sytuacji zewnętrznej cofnął się od oporu na poziomie 10100 pkt. Taką ewentualność założyłem jako alternatywę do wzrostów pisząc: “możemy zobaczyć kolejne płytkie cofnięcie. Najbliższe wsparcia dla DAX usytuowane, są na poziomach: 9930 pkt, 9810 pkt”. We wzrostach w środę nie pomógł EURUSD, który przez całą sesję zyskiwał na wartości jak również skorelowany z DAX indeks S&P500, który stracił na wartości -0.96%.

Po środowej pustce w kalendarzu makroekonomicznym, czwartek będzie wyglądał zupełnie inaczej. Wydarzeniami dnia będą: decyzja ws. stóp procentowych z UK oraz co się z tym
wiąże publikacja protokołu i wystąpienie publiczne szefa BoE. Drugim istotnym wydarzeniem będzie publikacja liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych z USA (prognoza wynosi 277 tys.).

 

Na wykresie DAX pojawiła się spadkowa formacja gwiazdy wieczornej, którą tworzą 3 ostatnie świece dzienne (uwaga formacja ta nie występuje na kontraktach). Jednak czy faktycznie pod tą formację rozpocznie się teraz spadkowa fala na DAX pozostaje kwestią otwartą. Wiele będzie zależało od zachowania indeksu S&P500. Odsuwająca się perspektywa kolejne podwyżki stóp procentowych przez amerykański bank centralny powinna dodać popytowi wiatru w żagle. Moim scenariuszem bazowym dla DAX jest powrót do wzrostów w ciągu kilku najbliższych sesji.

Wykres DAX future dla interwału H4.
Wykres DAX future dla interwału H4.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here