Naga MarketsCC_srebro_silver_coins_metal_inwestycje_bulionSrebro – tańszy brat przyrodni złota – nie błyszczy się w oczach inwestorów aż tak, jak złoto, a jednak w dużym stopniu naśladuje jego ruchy; od 2010 roku głównie spadkowe. Cena srebra poszła drastycznie w górę począwszy od listopada 2008 roku, po początkowym spadku z $18 do $9 po upadku Lehman Brother. Wzrosty zaczęły się po $9 za uncję kończąc na $49.70 w kwietniu 2011. Dalej byliśmy już coraz niżej. Na rynku przewijają się informacje, że wielkie instytucje finansowe często stawały po drugiej stronie tego trendu wzrostowego uważając, że srebro nie może rosnąć w nieskończoność i często były to transakcje bez pokrycia w fizycznych aktywach. Cena srebra musiała zatem spaść, żeby system finansowy przetrwał w takim kształcie, jak dotychczas, a nie w formie kupy gruzu. Dodatkowo, w miarę jak światowa gospodarka podnosiła się po kryzysach w USA i EMU, srebro traciło na atrakcyjności jako zabezpieczenie w ciężkich czasach. Czy zatem wrócimy do $9 za uncję, jak to było przed kryzysem? Wydaje się to o tyle mało prawdopodobne, że już przed kryzysem wycena srebra stabilnie rosła w górę – przykładowo w 2003 roku uncja srebra kosztowała na rynku $4.70. Tylko kiedy w takim razie kupować?

Bardzo dobrym wsparciem wydaje się strefa $14 – $15 za uncję, gdzie dodatkowo pojawia się wzrostowa linia trendu z okresu przed 2008 rokiem.

Osoby pragnące grać na przetrzymanie inwestują w każdą uncję $15 celując przykładowo w $35, co oznacza zwrot z inwestycji na poziomie 100%.  Bardziej konserwatywny target to $26 za uncję, oferujący 11$ zysku przy rentowności 70%.

Dla agresywniejszych inwestorów Stop Loss to przykładowo $2, czyli poniżej poziomu $14.

Wyważone podejście może zakładać stop loss w okolicy $8, czyli tuż pod dołkiem utworzonym po krachu w 2008 roku.

XM_SILVER_1710
Srebro w latach 2003 – 2014

xm_logo1Powyższa analiza Forex jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here