Naga MarketsSpółka PKN Orlen jest niewątpliwie gwiazdą ostatniego roku na polskim indeksie WIG20, który to indeks tego samego okresu nie może zaliczyć do udanych. Od dnia 1 sierpnia 2014 roku, w którym to PKN osiągnął dno na poziomie 35,29zł, akcje spółki prowadzą swój triumfalny rajd na północ. Dzień dzisiejszy to kolejny dzień wzrostów i znowu ruch ponad +2,5% osiągając poziom 77,34zł za jedną akcję (w trakcie wtorkowej sesji). Daje to ponad 118% zysku jaki akcje PKN wypracowały dla inwestorów od wspomnianego dołka. Taniejąca na rynkach ropa oraz nierównomierny spadek cen paliw na stacjach przekonuje kolejnych inwestorów, że spółka będzie jeszcze droższa.

Sama taniejąca ropa oraz posiadanie stacji paliw nie zapewnia podobnego wzrostu wszystkim o czym świadczy zachowanie spółki LOTOS, która od dołka z końca października 2014 roku urosła niespełna 50%. Na chwilę obecną analizując wykres PKN widać wyraźne wzrosty. Kolejne świece z położonymi wyżej szczytami i dołkami i jedynie dywergencja na histogramie MACD ostrzega inwestorów. Podobną dywergencję można jednak zaobserwować na indeksie S&P500 od wielu miesięcy co nie przeszkadza w osiąganiu kolejnych szczytów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres spółki PKN ORLEN dla interwału 1D. Nad wykresem wskaźnik MACD.
Wykres spółki PKN ORLEN dla interwału 1D. Nad wykresem wskaźnik MACD.

logo-HFT-1_250x80Partnerem działu GPW jest polski broker HFT Brokers, który prowadzi działalność maklerską na podstawie zezwolenia KNF. Broker udostępnia 450 kontraktów na akcje spółek z całego świata. W HFT możesz również uzyskać dostęp do HFT Robotero. Dzięki strumieniowi danych serwisu Reuters opublikowane wartości trafiają wprost na Twój rachunek już w chwili publikacji, a egzekucja zlecenia liczona w milisekundach da Ci nieosiągalną dotąd przewagę. Dowiedz się więcej o ofercie HFT BrokersConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here