Naga Marketszdjęcie: lufthansa.com
zdjęcie: lufthansa.com

Lufthansa jest to spółka, która należy do indeksu DAX30 i jej działalność jest dobrze znana w Polsce. Głównym obszarem działalności Grupy jest prowadzenie krajowych i międzynarodowych przewozów pasażerskich i towarowych. Do grupy Lufthansa należy wiele linii lotniczych z różnych krajów: Lufthansa, SWISS, Austrian Airlines, Wings, Brussels Airlines, JetBlue, SunExpress.

Spółka obecnie popadła w niełaskę i musi się bronić na wielu frontach. Zaczęło się od katastrofy samolotu spółki zależnej German Wings i obecnie pojawiają się krytyczne komentarze analityków na temat możliwości wzrostu cen akcji w najbliższej przyszłości. Analitycy jako problem dostrzegają spór płacowy pilotów Lufthansy oraz rosnące obciążenia konkurencji poprzez tanie linie lotnicze, takie jak Ryanair czy Easyjet.

Technicznie spółka znajduje się w długoterminowym trendzie spadkowym od 2000 roku. Jednak do górnego ograniczenia linii trendu spadkowego brakuje 6,5 euro/akcję, co po obecnej cenie daje 50% zysku. Na wykresie z ostatnich 3 miesięcy utworzył się klin zniżkujący, którego wybicie wskaże kierunek ruchu na najbliższe miesiące.

LUFTHANSA 1D

Wykres notowań akcji LUFTHANSA dla interwału 1D.
Wykres notowań akcji LUFTHANSA dla interwału dziennego.

LUFTHANSA 1M

Wykres spółki LUFTHANSA dla interwału miesięcznego.
Wykres spółki LUFTHANSA dla interwału miesięcznego.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here