Naga MarketsAmerykańskie indeksy poniedziałek zakończyły wzrostami. Początek wtorkowej sesji łatwy nie będzie, ale niskie otwarcie zawsze może być wykorzystane do zakupu. Już w przyszłym miesiącu (16 i 17 września) rynki czeka najbliższe posiedzenie FED, na którym mogą zapaść kluczowe decyzje odnośnie stóp procentowych w USA. Ostatnie dane makro pokazały, że podwyżka będzie możliwa nawet we wrześniu, ale też obserwatorzy i uczestnicy rynku zwracają uwagę, że decyzja będzie wyjątkowo trudna i nie musi zapaść już na najbliższym posiedzeniu.

Na indeksie NASDAQ COMP obroniony został poziom 5000 pkt, a także luka hossy z 13 lipca i 3 ostatnie świece na tym indeksie stworzyły formację wzrostową gwiazdy porannej (na wykresie zaznaczona prostokątem). Na wykresie dziennym indeks ten porusza się w kanale wzrostowym, dlatego zasięg wzrostów od poniedziałkowego zamknięcia szacuję na 100 pkt do poziomu 5200 pkt czyli do górnego ograniczenia kanału.

Na S&P500 sytuacja jest bez zmian. Uformował się kanał w ramach, którego indeks porusza się już od pół roku. Górne ograniczenie kanału to 2135 pkt, a dolne to okolice 2047 pkt. Dopóki kanał ten nie zostanie wyłamany co raczej nie stanie się na najbliższych sesjach to będziemy obserwować ruch jak dotychczas.

Wykres S&P500 dla interwału D1.
Wykres S&P500 dla interwału D1.
Wykres NASDAQ dla interwału D1.
Wykres NASDAQ dla interwału D1.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here