Naga Markets

Moneta euro na tle jednego dolaraRynek walutowy w Europie i Stanach Zjednoczonych jest obecnie przedmiotem dyskusji i analizy wśród różnych banków komercyjnych. ING Bank zauważa, że napięcia w sektorze bankowym w Europie wpłynęły na złagodzenie niedźwiedziego podejścia do dolara. Z kolei Crédit Agricole radzi inwestorom, aby powstrzymali się od sprzedaży USD przed zakończeniem wędrówki stóp przez Fed. Commerzbank natomiast ostrzega przed możliwym wpływem tymczasowego zaniechania walki Europejskiego Banku Centralnego z inflacją na spadek wartości euro. Kurs EUR/USD konsoliduje na początku tygodnia w okolicach 1,0770.

Kurs dolara: Wsparcie dla USD pochodzi z Europy – ING Bank

Według ING Banku, odrodzenie napięć bankowych w Europie wpłynęło na złagodzenie ich niedźwiedziego poglądu na dolara. Jednakże w dalszym ciągu uważają, że Fed stanowi głównie ryzyko dla dolara, z uwagi na brak jasnej komunikacji, która pozostawia otwarte drzwi dla gołębich spekulacji.W tym tygodniu widzimy bardziej zrównoważone ryzyko dla DXY, ale zmienność może pozostać podwyższona. Nadal preferujemy wyższy kurs EUR/USD – napisano w raporcie.


Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty FUTURES

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Inwestorzy nie powinni sprzedawać USD, zanim Fed faktycznie nie zakończy podwyżek – Crédit Agricole

Crédit Agricole zaleca, aby inwestorzy nie sprzedawali dolara, zanim Rezerwa Federalna nie zakończy aktualnej wędrówki stóp procentowych. Ich analiza historyczna sugeruje, że połączenie trwających podwyżek Fed i narastającego ryzyka recesji zwykle zapewniało kursowi USD średni umiarkowany wzrost.

Nasza ostatnia analiza historyczna cen walutowych w ciągu ostatnich sześciu cykli zacieśniania polityki Fed od 1980 r. sugeruje, że inwestorzy nie powinni sprzedawać USD, zanim Fed faktycznie nie zakończy podwyżek – podkreślono.

AVA Trade

Kurs EUR/USD: Euro ucierpi na tymczasowym zaniechaniu walki EBC z inflacją – Commerzbank

Commerzbank natomiast ostrzega, że euro może ucierpieć na tymczasowym zaniechaniu walki Europejskiego Banku Centralnego z inflacją. Według szefa działu FX and Commodity Research, Ulricha Leuchtmanna, utrzymująca się nerwowość na rynkach jest szkodliwa dla euro i jeśli stres rzeczywiście osiągnie wysokie poziomy, które uniemożliwią kontynuację polityki stóp procentowych EBC, to wspólna waluta europejska mocno ucierpi.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Podczas gdy banki mają różne podejścia do rynku walutowego, ważne jest, aby inwestorzy monitorowali sytuację i reagowali zgodnie z informacjami od ekspertów.

Rezerwa Federalna podniosła 22 marca stopy procentowe o kolejne 25 punktów bazowych. W swojej najnowszej nocie analitycy TD Securities napisali, że wczorajsza podwyżka w porównaniu z komunikatami politycznymi z Europejskiego Banku Centralnego (EBC) daje pole do wykorzystania przez euro pewnej dominacji monetarnej.

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKursy walut NBP. Ile kosztuje dolar, euro, frank i funt w poniedziałek, 27 marca 2023 r.?
Następny artykułPrognozy kursu dolara kanadyjskiego: czy USD/CAD zdoła przebić poziom 1,3850?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.