Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) spadnie poniżej 3,66 zł, a kurs funt do 4,75 zł?Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Dolar solidarnie traci wobec wszystkich walut do czego przyczyniły się wczorajsze słowa Jerome Powella. Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Szef FED podczas posiedzenia w Jackson Hole zapowiedział zmianę podejścia banku centralnego do inflacji
  • Rezygnacja premiera Japonii Shinzo Abe z powodów zdrowotnych umacnia jena japońskiego
  • W piątek rano rozczarowujące informacje napłynęły z Europy
  • Czy USD/PLN spadnie poniżej 3,66 zł, a GBP/PLN do 4,75 zł?

Te artykuły również Cię zainteresują
Dolar nadal słaby, polski złoty wykorzystuje sytuację

Szef FED podczas posiedzenia w Jackson Hole zapowiedział zmianę podejścia banku centralnego do inflacji – zamiast sztywnego celu, będzie “uśredniony”. Pod koniec tygodnia wahania zaliczył japoński jen, który wyraźnie zyskał po pojawieniu się plotek nt. rezygnacji premiera Shinzo Abe z powodów zdrowotnych – nad ranem zostały one potwierdzone.

Szef rządu był ikoną luźnej polityki gospodarczej i monetarnej przy współpracy z Bankiem Japonii, stąd obawy związane z jej kontynuacją – powiedział analityk BOŚ.

W piątek rano rozczarowujące informacje napłynęły z Europy. Indeks nastrojów konsumenckich w Niemczech liczony na wrzesień nieoczekiwanie tąpnął do -1,8 pkt. z -0,3 pkt. (spodziewano odbicia do 1,0 pkt.), a PKB z Francji zaliczył drugi spadek z rzędu (to było oczekiwane, ale uświadamia tylko, że jesteśmy w głębokiej recesji).

Mimo tego faktu euro radzi sobie dzisiaj całkiem dobrze. W przypadku EURUSD widać podejście pod 1,19, a zatem wczorajszy spadek na tej parze wywołany realizacją zysków po słowach Powella, został całkowicie wymazany. Obecnie liczy się schemat oparty o grę na słabość dolara – dodał.

Na USD/PLN nie ma przesłanek, aby trend spadkowy miał się zmienić. Pod koniec tygodnia kurs uderzył w linię trendu odbijając się od niej, co zwiększa prawdopodobieństwo dalszej deprecjacji. Spadek poniżej 3,66 otworzyłby drogę do dalszej deprecjacji dolara. GBP/PLN ma swoje problemy mimo ostatniego odbicia, a silny złoty robi swoje, więc można oczekiwać spadku do 4,75 zł – podkreślił.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here