Naga MarketsAnaliza Price Action: Odwroty autorstwa Ala Brooksa. Komentuje Krzysztof Kamiński“Analiza price action: Odwroty” autorstwa Ala Brooksa przedstawia różne typy punktów zwrotnych mających miejsce na współczesnych rynkach, a także omawia ich charakterystykę umożliwiającą skuteczną identyfikację. Na antenie Comparic24.tv Krzysztof Kamiński przedstawia wykorzystanie tych technik na praktycznych przykładach, dzięki czemu możliwe jest jeszcze lepsze zrozumienie omawianej tematyki.

  • Technika pozwala handlować z wykorzystaniem rynkowych odwrotów.
  • Określenie momentu, w którym prawdopodobieństwo rozpoczęcia powrotu przewyższa kontynuacje trendu pozwala do dokonywanie lepszy decyzji.
  • Sam Brooks jest autorem 3 pozycji w tej tematyce. Wszystkie z nich dostępne są w księgarni Maklerska.pl.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analiza Price Action: Odwroty

Książka „Analiza Price Action: Odwroty” skupia się na tym, jak umiejętnie handlować z wykorzystaniem rynkowych odwrotów w celu czerpania zysków. Choć takie działanie wydawać by się mogło nie do końca logicznie, ponieważ inwestorzy z zasady raczej starają się wyszukiwać trendu, aby móc się pod niego podłączyć, to jednak wiedza, w którym momencie prawdopodobieństwo rozpoczęcie odwrotu jest większe, aniżeli kontynuacji wzrostu jest jak najbardziej przydatna.

Jak podkreśla Comparic24.tv, rozwiązanie to nie jest proste, podobnie jak większość zawodowych rozwiązań stosowanych w profesjonalnym tradingu. Sam Al Brooks jest autorem trzech książek traktujących o price action. Pierwsza z nich dotyczy handlowania podczas trendów i została wydana jeszcze w 2014 roku, kolejna w czasie punktów zwrotnych, a ostatnia z trzech podczas konsolidacji.

Czym są odwroty?

– Pierwsza część książki dotyczy tego, w jaki sposób powinniśmy rozumieć w ogóle odwroty, tzn. kiedy ruch ceny zmienia swój kierunek. Tam możemy zapoznać się z takimi informacjami jak chociażby jak handlowa podczas odwrotu, jakie są charakterystyczne cechy silnych odwrotów. I na tym warto by się w tym momencie skupić. – wskazuje Krzysztof Kamiński.

Analiza price action: odwroty przedstawia różne typy punktów zwrotnych mających miejsce na współczesnych rynkach, a także omawia ich charakterystykę umożliwiającą ich identyfikację.

– Al Brooks wspomina, że silne odwroty mają te same cechy charakterystyczne co każdy inny silny ruch, np. silne wybicie lub silny trend. Zamieszcza przy tym samym oznaki silnego odwrotu zarówno w górę, jak i dół i w których oczywiście momentach powinniśmy wypatrywać takiej okazji. Jeśli chodzi o oznaki silnego odwrotu w górę, to wspomina o tym, że na minimum ruchu tworzy się silny wzrostowy reverso bar o dużym zasięgu, z małymi cieniami lub wręcz bez nich. Informacja tego typu mówi nam wprost, że powinniśmy wypatrywać takiego zagrania na określonym wykresie. – twierdzi także.

Silny odwrót

– W sytuacji, kiedy jesteśmy zainteresowani odwrotami, to wówczas będziemy skupiali się na przykładowo ruchu wzrostowym, a następnie wypatrywali okazji do zajęcia pozycji krótkiej. I odwrotnie, w momencie, kiedy mamy do czynienia z silniejszymi spadkami, wówczas będziemy szukać okazji do zajęcia pozycji długiej. – słyszymy na Comparic24.tv

Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest wypracowanie skutecznego systemu i następnie jego konsekwentne realizowanie. Al Brooks tego dokonał. Poprzez uproszczenie swojego systemu transakcyjnego i skoncentrowanie się wyłącznie na 5-minutowym horyzoncie czasowym znalazł sposób na generowanie zysków niezależnie od kierunku rynku czy otoczenia ekonomicznego.

– Mamy tutaj konkretny przykład tego, jak wygląda oznaka silnego odwrotu, czyli, innymi słowy, widzimy wzrostową świecę o bardzo silnym, wysokim korpusie. Widzimy oczywiście jednocześnie, że cień występuje na dole, także nie mamy tutaj do czynienia z charakterystyczną święcą marubozu, która mówiłaby wprost o sile byków w danym momencie, niemniej jednak widzimy, że dość silny korpus ewidentnie pokazuje nam, że możemy mieć tutaj do czynienia z jakimś silnym odwrotem. – wskazuje Krzysztof Kamiński.

– I faktycznie, w momencie, gdy pojawia się tego typu oznaka, to następuje ruch wzrostowy i widzimy, że cena nie schodzi poniżej danego poziomu cenowego. – dodaje także.

Al Brooks. Kim jest autor Analizy Price Action?

Al Brooks uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na University of Chicago, jednak 30 lat temu porzucił karierę w chirurgii okulistycznej na rzecz tradingu. Sukces osiągnął, gdy opracował swoje unikalne podejście czytania wykresów cenowych, bar po barze. To zapewniło mu stałe zyski niezależnie od zmieniającego się rynku. Jest popularnym wykładowcą na MoneyShow i TradersExpo.

Wykładał na czterech kontynentach, edukując tysiące traderów. Uczył również zaawansowanych technik tradingowych na Chicago Mercantile Exchange. Przez wiele lat był współautorem publikacji na temat analizy technicznej w najbardziej poczytnym pośród inwestorów indywidualnych amerykańskim magazynie „Futures Magazine”. Napisał trzy bestsellerowe na amerykańskim rynku książki poświęcone inwestowaniu.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie jsw | notowanie dolara | akcje pgnig cena aktualna | indeks sp500 | prognozy bitcoin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here