Naga MarketsAnaliza poranna FX 17.10.2013

17.10.2013, godz. 8:30

Te artykuły również Cię zainteresują
Limit zadłużenia podniesiony – koniec euforii na rynkach?

Porozumienie dotyczące budżetu federalnego oraz limitu zadłużenia zostało wczoraj przegłosowane przez obie izby parlamentu w USA. Udało się w ten sposób oddalić groźbę niewypłacalności Stanów Zjednoczonych, która mogłaby zdestabilizować rynki finansowe na całym świecie. Finansowanie rządu federalnego przedłużono do 15 stycznia 2014, a limit zadłużenia podniesiono do 7 lutego. W zamyśle ostateczne, długoterminowe porozumienie dotyczące ograniczenia wydatków powinno zostać zawarte do 13 grudnia, jednakże jak można się spodziewać, w okresie świątecznym będziemy mieli do czynienia z powtórką obecnej sytuacji, która może spowodować powrót niepewności na rynki. Nie zmienia to jednak faktu, że po trwającej w ostatnich dniach euforii, powinniśmy obecnie zobaczyć przystanek, w oczekiwaniu na publikację, za pewne na początku przyszłego tygodnia, wielu odczytów z amerykańskiej gospodarki. Z wczorajszych danych makro pozytywnie zaskoczyła zmiana zatrudnienia w Wielkiej Brytanii, która potwierdziła, że sytuacja na Wyspach ulega ciągłej poprawie. Nie można też zapominać o ciągle trwającym sezonie wyników za III kwartał w Stanach Zjednoczonych, które do tej pory pozytywnie zaskakują inwestorów. Dzisiaj poznamy wyniki banku Goldman Sachs oraz Google, co może mieć spore przełożenie na amerykańskie indeksy.

Z dzisiejszych publikacji makroekonomicznych należy zwrócić uwagę na liczbę nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych w USA, indeks FED z Filadelfii, a także sprzedaż detaliczną z Wielkiej Brytanii, która powinna mieć duże znaczenie dla notowań funta, który balansuje na linii trendu wzrostowego. W nocy poznamy z kolei dane o chińskim PKB oraz sprzedaży detalicznej, które powinny odpowiedzieć na pytanie jak postępuje obecnie poprawa w chińskiej gospodarce, co powinno silnie wpływać na znajdujące się obecnie na wysokich poziomach AUD oraz NZD. Istotne dla euro mogą być doniesienia z negocjacji koalicyjnych w Niemczech pomiędzy SPD oraz CDU, gdzie ciągle nie osiągnięto porozumienia w kwestiach podatkowych.

Analiza poranna FX 17.10.2013
EUR/USD wykres dzienny.
Kliknij by powiększyć!

Eurodolar, który wczoraj niebezpiecznie zbliżał się do okolic 1.3460, zakończył dzień powyżej 1.35 pokazując sporą siłę i ochotę do wzrostów. Najbliższy opór znajduje się obecnie w okolicach 1.3570 i jego pokonanie powinno zaowocować podejściem do 1.36 i dalej do ostatnich szczytów 1.3645. Wydaje się, że dopóki okolice 1.3460 nie zostaną pokonane ciągle presja na wzrosty będzie się utrzymywać.

Kamil Maliszewski, Dom Inwestycyjny BRE Banku, Zespół BRE FOREX ECNConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here