Naga MarketsPoniedziałkową nieobecność Amerykanów na rynku inwestorzy postanowili wykorzystać do zakupów. Pomimo niewielkich spadków w Chinach japoński Nikkei225 urósł w poniedziałek +7.16% co wpłynęło pozytywnie na otwarcie notowań w Europie. Europejskim indeksom pomagały również spadki EURUSD. Po próbie testu rejonu 1.1380 w czwartek rozpoczęły się spadki kontynuowane w poniedziałek. W poniedziałek wystąpienie publiczne miał szef EBC Mario Draghi, na którym poruszony był temat problemów włoskich banków. EBC rozpoczął rozmowy z włoskim rządem na temat wykupu zagrożonych kredytów z włoskich banków i jak stwierdził Draghi EBC jest gotowe do podjęcia wymaganych działań.

W rezultacie sesja była niezwykle udana dla strony popytowej. Angielski FTSE100 +2.04%, francuski CAC40 +3.01%, niemiecki DAX +2.67%. Spośród spółek DAX30 27 zyskało na wartości z czego najwięcej E.ON +8.4%, VW +6.88%. Niewielkie spadki poniżej 0,3% zanotowały niemieckie banki Deutsche Bank, Commerzbank.

Technicznie zgodnie z oczekiwaniami DAX wraca w rejon przebitego wcześniej wsparcia 9300 pkt. Zachowanie indeksu w tym rejonie pokaże jak wygląda w chwili obecnej prawdziwa siła niemieckich byków. Warto mieć na uwadze, że we wtorek wracają na rynek Amerykanie, a już w środę poznamy protokół z posiedzenia amerykańskiego FOMC.

Otwórz pozycję na DAX u brokera FXGrow. Niski spread, model STP/ECN.

Wykres DAX future dla interwału H1.
Wykres DAX future dla interwału H1.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here