Naga MarketsPo wysoko zakończonej piątkowej sesji przez Wall Street oraz poniedziałkowych wzrostach w Azji, Europa rozpoczęła notowania z wielkim optymizmem. Niemiecki DAX wystartował 117 pkt luką hossy i już 30 minut później osiągnął swoje dzienne maksimum na poziomie 10041 pkt. Z jednej strony nieznaczne osłabienie EURUSD wspierało wzrosty, ale z drugiej spadki kontraktów na indeks S&P500 mogły zatrzymać rajd byków.
Jednak przebicie w minionym tygodniu oporu na poziomie 9910 pkt pozwoliło na duży optymizm popytu i podaż podczas poniedziałkowej sesji była bezsilna. W poniedziałek przy pustce makro zyskały na wartości wszystkie najważniejsze europejskie indeksy, z czego najwięcej niemiecki DAX +1.62%, francuski CAC40 +0.31%, angielski FTSE100 +0.57%. Spośród spółek DAX30 wszystkie zakończyły dzień po zielonej stronie, a liderem wzrostów był E.ON +3.15%.

We wtorek wpływ na rozpoczęcie notowań w Europie będzie miał komunikat japońskiego banku centralnego. Natomiast w godzinach popołudniowych rynki dostaną wynik inflacji producenckiej USA za luty. Gdy zostanie przebity psychologiczny opór na poziomie 10000 pkt następny istotny znajduje się na 10130 pkt. Natomiast najbliższe wsparcie to 9910 pkt.

Wykres kontraktów na DAX dla interwału M30.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału M30.

Już w najbliższą środę [16 marca] o godzinie 18:00 zapraszamy na bezpłatny webinar: “WSKAŹNIKI ANALIZY TECHNICZNEJ – POMAGAJĄ ZAROBIĆ CZY POMAGAJĄ ZBANKRUTOWAĆ?”.

Nie jest wymagane posiadanie aktywnego konta u brokera.

Podczas sesji szkoleniowej omówione zostaną następujące praktyczne zagadnienia:

– przegląd aktualnej sytuacja na wybranych indeksach i walutach
– wskaźniki stosowane w Analizie Technicznej,
– konfiguracja wskaźników oraz spróbujemy odpowiedzieć na pytanie postawione w temacie

Liczba miejsc jest ograniczona dlatego zachęcamy do zarejestrowania się już dziś.

WEZMĘ UDZIAŁ W DARMOWYCH WEBINARACH
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here