Naga MarketsW centrum uwagi inwestorów był w poniedziałek funt oraz ropa. Wydawało się, że porozumienie zawarte z Dawidem Cameronem wystarczy, żeby odsunąć temat brexit-u tak się jednak nie stało. Burmistrz Londynu Boris Johnson, zdecydował się rozpocząć kampanię referendalną za wyjściem Wysp Brytyjskich z Unii. W wyniku tego GBPUSD poprawił w poniedziałek ponad 6-letnie minimum. Zupełnie inaczej zachowywała się ropa, zarówno brent jak i crude urosły niemal 5% po kolejnych doniesieniach na temat próby zbudowania trwałego konsensusu wśród producentów ropy.

Otwórz pozycję na DAX u brokera FXGrow. Niski spread, model STP/ECN.

Od pierwszych minut poniedziałkowych notowań spadał kurs EURUSD i zyskiwały na wartości kontrakty na amerykański indeks S&P500. DAX niczego więcej nie potrzebuje do wzrostów o czym już wielokrotnie inwestorzy mieli okazję się przekonać.
Wszystkie ważne światowe indeksy giełdowe zakończyły dzień wzrostami. Japoński Nikkei225 +0.9%, francuski CAC40 +1.79%, niemiecki DAX +1.98%, nawet angielski FTSE100 +1.47% pomimo zawieruchy z brexit-em. Spośród spółek DAX30 28 zyskało na wartości z czego najwięcej energetyka RWE +5.63%, E.ON +5.3% oraz ThyssenKrupp +4.82%, VW +4.21%. Niewielkie spadki poniżej -0.5% odnotowała Lufthansa oraz Adidas.

Po poniedziałkowej sesji warto przyjrzeć się sytuacji na indeksie S&P500. Wprawdzie w poniedziałek indeks rósł, ale w mojej analizie tygodniowej wskazałem rejon 1950pkt jako przełomowy i jego nie udało się znowu pokonać. Podobnie dla DAX prawdziwym przełomem w średnim terminie będzie dopiero przebicie poziomu 9910 pkt. Wsparcia dla DAX future na najbliższe dni to: 9450 pkt, 9300 pkt. Opory to: 9600 pkt, 9680 pkt, 9770 pkt.

PN_FDAX_H1


Już w następną środę [24 lutego] o godzinie 18:00 zapraszamy na bezpłatny webinar: “PSYCHOLOGIA TRADINGU CZYLI NAJWIĘKSZY PROBLEM TRADERA”.

Nie jest wymagane posiadanie aktywnego konta u brokera.

Liczba miejsc jest ograniczona dlatego zachęcamy do zarejestrowania się już dziś.

invest

WEZMĘ UDZIAŁ W DARMOWYCH WEBINARACH
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here