Naga MarketsNie trzeba było długo czekać na realizację spadkowej formacji gwiazdy wieczornej, którą wskazałem w niedzielnej analizie. Amerykańscy inwestorzy po “przetrawieniu” piątkowych danych z rynku pracy przystąpili w poniedziałek do pozbywania się akcji. Spadki rozpoczęły się jeszcze przed regularną sesją na kontraktach w okolicach godziny 10:00 czasu polskiego. Kiedy to S&P500 future pod rękę z ropą rozpoczął gwałtowny ruch spadkowy. Warto jednak mieć na uwadze, że już w środę Janet Yellen przedstawi półroczny raport nt. polityki monetarnej przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów. Obecne spadki na amerykańskich giełdach z pewnością pojawią się w centrum zainteresowania i nie sposób obecnie przewidzieć co szefowa FED powie, żeby ostudzić gorącą atmosferę na Wall Street.

Wszystkie europejskie indeksy straciły w poniedziałek na wartości. Francuski CAC40 -3.20%, angielski FTSE100 -2.71%, niemiecki DAX -3.30% Najbardziej stracił grecki ATHEX -8.59%, ale drugim na liście najsłabszych był niemiecki indeks technologiczny TECDAX -5.81%. Spośród spółek DAX30 nie dziwi fakt, że wszystkie straciły na wartości. Liderami spadków były banki Deutsche Bank -9.5%, Commerzbank -9.49%. Dalszych 12 spółek odnotowało spadki większe niż 4%. Amerykańskie indeksy trochę odrobiły pod koniec sesji, ale wynik S&P500 -1.42% oraz NASDAQ -1.82% nie daje zbyt wielkiego pola do optymizmu.

Ruch w kierunku 8400 pkt staje się coraz bardziej realny (co wskazywałem w analizie tygodniowej). W poniedziałek nie udało się obronić wsparcia na poziomie 9000 pkt, a dzienna świeca spadkowa, która się pojawiła na wykresie podparta została największym wolumenem od ponad 1,5 miesiąca. Najbliższym wsparciem jest poziom 8900 pkt, a kolejnym 8700 pkt. Natomiast najbliższe opory to 9000 pkt, 9300 pkt.

Otwórz pozycję na DAX u brokera FXGrow. Niski spread, model STP/ECN.

Wykres DAX future dla interwału H1.
Wykres DAX future dla interwału H1.

Już w najbliższą środę [10 lutego] o godzinie 18:00 zapraszamy na bezpłatny webinar: “POZNAJ TRADING HARMONICZNY – PRAKTYKA”.

Nie jest wymagane posiadanie aktywnego konta u brokera.

Podczas sesji szkoleniowej omówione zostaną następujące praktyczne zagadnienia:

– Mierzenie zasięgów oraz zniesień wewnętrznych i zewnętrznych na platformie MT4
– Wskaźniki ułatwiające wyszukiwanie formacji oraz proces ich instalacji
– Praktyczne wyszukanie formacji na aktualnych wykresach giełdowych
– Wzmocnienie poziomu wsparcia/oporu przez wyszukiwanie zgrupowań zniesień

invest

Liczba miejsc jest ograniczona dlatego zachęcamy do zarejestrowania się już dziś.

WEZMĘ UDZIAŁ W DARMOWYCH WEBINARACH
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here