Naga MarketsJeszcze w poniedziałek rano wszystko przemawiało za odbiciem DAX’a: osłabienie EURUSD, kanał wzrostowy oraz wzrostowa formacja harmoniczna. Cóż potwierdza się zdanie, które ostatnio przeczytałem w książce o spekulacji: “rynek wybierze taką drogę, żeby maksymalną ilość inwestorów rozczarować”. A wyniki czyli zakończenie sesji nie wyglądają tak słabo jak sam jej przebieg: DAX -0,41%, MDAX -0,06%, TECDAX +0,17%, SDAX -0,06%. Na DAX30 zyskało na wartości zaledwie 5 spółek z czego żadna nie urosła wyżej niż 0,5%. Straciło na wartości 25 spółek, a liderem spadków był Henkel z wynikiem -3,24%.

Technicznie na interwale M30 DAX porusza się w kanale spadkowym, już od tygodnia. Na najbliższych sesjach trading pomiędzy ograniczeniami tego kanału może być najciekawszym pomysłem. Formacja wzrostowa Gartleya również jeszcze nie została zanegowana ale na pewno straciła już swoją wagę. Na wykresie dla interwału dziennego zaznaczyłem wsparcia oraz kanał, w którym DAX się porusza i obecnie jego dolne ograniczenie znajduje się w okolicy 10400 pkt. Wskaźniki, są już dosyć wyprzedane, a indeksy na Wall Street w poniedziałek zachowywały się bardzo dobrze, co może umożliwić we wtorek wzrosty (przynajmniej w ramach wskazanego kanału).

Wykres kontraktów na DAX dla interwału M30.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału M30.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału D1.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału D1.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl


FX_GROW_logo_200x250Tę analizę zasponsorował dla Państwa broker FxGrow – buduj swój kapitał z FxGrow na rachunkach ECN, ECN Plus oraz SWAP Free, które cechują wyjątkowo niskie spready, atrakcyjne platformy do wyboru oraz depozyt minimalny $100 i $1000.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here