Naga MarketsW poniedziałek inwestorzy byli świadkami kolejnej płaskiej sesji w wykonaniu niemieckiego DAX. Zakres ruchu przez cały dzień z ledwością przekroczył 100 pkt. Daje to jednak dobry prognostyk przed ewentualnym atakiem popytu na poziom 9910 pkt. Próba przebicia tego oporu “z marszu” mogła by się skończyć głębokim cofnięciem. A tak nawet kilku dniowa konsolidacja (być może aż do czwartkowego EBC) stanowi dobry pomysł popytu na zebranie sił. Warto zauważyć również, że poniedziałkowa sesja była czwartą z kolei, o małej zmienności i z niewielkim dorobkiem.

Z podobnym wynikiem jak DAX -0.46% zakończyły również inne europejskie indeksy: francuski CAC40 -0.32%, angielski FTSE100 -0.27%. Mała zmienność również na zakończenie sesji za oceanem, ale tutaj S&P500 +0.09% i udało się po raz kolejny pokonać psychologiczny poziom 2000 pkt.

Niewątpliwie wydarzeniem tego tygodnia będzie posiedzenie EBC, natomiast we wtorek poznamy dane dotyczące PKB strefy euro oraz Japonii jak również niemiecką produkcję przemysłową. Na wykresie DAX future sytuacja się nie zmieniła indeks porusza się pomiędzy 9680 pkt, a 9910 pkt i we wtorek ta sytuacja może się nie zmienić.

Otwórz pozycję na DAX u brokera FXGrow. Niski spread, model STP/ECN.

Wykres DAX future dla interwału H1.
Wykres DAX future dla interwału H1.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here