Naga MarketsMarazm na DAX trwa w najlepsze. Piąta sesja z rzędu podczas której zakres ruchu indeksu nie wyszedł wiele ponad wcześniejsze 4 sesje. W takich warunkach zarabiają daytraderzy, a łapacze trendu grający na wybicia odnotowują kolejne porażki. Poniedziałkowa sesja zakończyła się wzrostami zarówno na DAX jak i na DAX future za co niewątpliwie należą się brawa popytowi. Ponieważ momentami EURUSD rósł zbliżając się do rejonu 1.1450, a początkowe słabe wzrosty indeksów za oceanem ostatecznie skończyły się pod kreską. Ostatecznie większość europejskich indeksów odnotowała niewielką zmienność CAC40 +0.22%, FTSE100 -0.07%, DAX +0.63%.

Jak już wspomniałem amerykańskie indeksy zakończyły poniedziałkową sesję pod kreską: S&P500 -0.27%, NASDAQ -0.36%. Warto jednak zauważyć, że właśnie w poniedziałek rozpoczął się sezon publikacji wyników amerykańskich spółek i w tym okresie zwyczajowo utrzymywane są dobre nastroje za oceanem. We wtorek przed startem notowań w Europie poznamy dane dotyczące inflacji konsumenckiej w Niemczech co ustawi początek wtorkowej sesji.

Na wykresie DAX future zdecydowanie więcej ruchu niż na samym indeksie DAX. Po porannej próbie zbicia ceny i ruchu w stronę 9500 pkt pojawiło się szybkie odbicie i wyjście ponad lokalny opór na poziomie 9680 pkt. Na DAX udało się bykom utrzymać ponad tym poziomem, jednak kontrakty w reakcji na słabe zakończenie w USA zakończyły dzień niżej. Najbliższe opory: 9680 pkt, 9770 pkt, 9850 pkt. Najbliższe wsparcia: 9600 pkt, 9500 pkt.

Otwórz pozycję na DAX na rachunku brokera XTB.  X-Trade Brokers DM S.A. został najlepszym polskim brokerem 2015 według FXCuffs.

Wykres DAX future dla interwału H1.
Wykres DAX future dla interwału H1.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here