Naga Marketsxm_logo1

Sponsorem analiz dla początkujących jest broker XM.

Sprawdź ofertę XM oraz promocje dla klientów!

Para USD/CAD znajduje się w silnym trendzie wzrostowym, co doskonale widać na wyższym interwale (np. dziennym), który to trend został skorygowany do wysokości około 50% ostatniej fali wzrostowej. Poziom ten, 1.13 pokrywa się z okrągłą figurą – pełne poziomy często działają jak poziomy wsparcia/oporu – a także szczytami z 21, 22 i 31 października – również tradycyjne poziomy akumulacji zleceń. Cena przetestowała okolice wsparcia 1.13 dwukrotnie tworząc podwójne dno, które jednak nie oznacza wzrostów samo w sobie. Najczęściej sygnalizuje ono ważny poziom, natomiast fakt, że tutaj kończy ono korektę trendu wzrostowego, dodaje tej formacji wyraźnego znaczenia. Spodziewamy się więc kontynuacji trendu wzrostowego, ale dopiero po korekcie z poziomu oporu na poziomie 1.1385/1.1400.

pocz_USDCAD_1411

Gdzie zatem zagrywać długie pozycje? Średnie przecinają nam się na poziomie 1.1350 – jest to połowa centa (okrągłego poziomu), a także zniesienie Fibonacciego 38.2% . Znaczącym zniesieniem jest także 50% wypadające w okolicy 1.1330. Trzeba także wziąć pod uwagę fakt, że wiele fal rozpoczynających nową falę dużego trendu jest korygowanych aż do zniesienia 88.2%, które wypada nam na 1.1290, co skutkowałoby utworzeniem formacji odwróconej głowy z ramionami w okolicy 1.13. Ponieważ jednak jest to analiza dla początkujących, dla uproszczenia można przyjąć, że dobrym wsparciem powinien okazać się poziom wypadający w połowie formacji, czyli na poziomie 1.1330.

Przeszkody do pokonania. Aby skutecznie powrócić do trendu wzrostowego, cena musi pokonać poziomy oporu 1.1400 – granica korekty połączona z linią trendu korekty – ale też poprzedni szczyt na 1.1460. To otwiera drogę do ważnych poziomów 1.1500 oraz 1.1550, na których może dojść do realizacji zysków z długich pozycji i kolejnej korekty. Bezpiecznym wariantem jest poczekanie na przełamanie tych poziomów i marsz byków po nowy szczyt, jednak wtedy nasze wejście będzie mocno spóźnione i wciąż nie da nam gwarancji sukcesu. Lepiej wchodzić wcześniej, lub podzielić pozycję i dokładać transakcje w określonych punktach.

xm_logo1Powyższa analiza Forex jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here