Naga Marketsxm_logo1Sponsorem analiz dla początkujących jest broker XM.

Sprawdź ofertę XM oraz promocje dla klientów!

W ubiegłym tygodniu prezentowaliśmy analizę pary NZD/USD, w której wskazywaliśmy na fakt wystąpienia podwójnego szczytu tuż pod poziomem oporu. Dziś, w ramach analiz dla początkujących, prezentujemy dalszy ciąg wydarzeń wraz z kolejnymi objaśnieniami.

Para NZD/USD zachowuje się do tej pory zgodnie z naszymi oczekiwaniami – po utworzeniu podwójnego szczytu para utworzyła drugi dołek w okolicy 0.7825/40, a następnie kolejny, niższy już szczyt. To pozwala nam sądzić, że w fazie formowania jest formacja głowy z ramionami, a trend spadkowy z wyższych interwałów może zostać przez traderów kontynuowany. Tak, jak podaliśmy w artykule dotyczącym formacji ‘Ramię-Głowa-Ramię’, interesują nas przede wszystkim formacje prognozujące ruch w kierunku trendu wyższego rzędu – a więc w przypadku NZD/USD na “południe”.

Czym jest Formacja Ramię Głowa Ramię (RGR).

pocz_NZDUSD_2411

W związku z powyższym spodziewamy się kolejnego ataku na linię szyi 0.7825/40 i od przebiegu akcji na tym poziomie zależeć będą dalsze losy pary. Ponieważ nie potrafimy wróżyć zachowań rynku z kryształowej kuli, tworzymy sobie warianty próbując ocenić, który z nich jest najbardziej prawdopodobny. Wariantem podstawowym będzie dla nas przebicie linii szyi test przebitego wsparcia od dołu. Sądzimy, że będzie to poziom, który przyciągnie wielu sprzedających zarówno w czasie przebicia (zlecenia stop), jak i po przebiciu (zlecenia limit), szczególnie że strefa ta była wcześniej szeroko wykorzystywana przez traderów aż do okrągłego poziomu 0.7800.

Przy ziszczeniu się wariantu podstawowego krótkoterminowe cele widzimy w okolicy 0.7700 oraz 0.7670.

Wariant B zakłada, że linia szyi zostanie obroniona, lub spenetrowana jedynie wstępnie i silnie odkupiona, a cena przypuści ponowny atak na poprzedni szczyt 0.7970/0.8000 i ujrzymy duży podwójny szczyt sygnalizujący większe spadki.

Wariant wrogi zakłada odkupienie linii szyi lub ewentualnie figury 0.78 i marsz w górę przebijający 0.7970 oraz 0.8000. Obecnie taki scenariusz wydaje się najmniej prawdopodobny, jednak ryzyko jego wystąpienia warte jest wzięcia pod uwagę.

Zobacz także: Otwieranie transakcji: Jedno kliknięcie czy decyzja pełna dylematów?tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here