Naga Marketsxm_logo1

Sponsorem analiz dla początkujących jest broker XM.

Sprawdź ofertę XM oraz promocje dla klientów!

Zapraszamy na dzisiejszą analizę dla początkujących. W analizach przeznaczonych dla osób początkujących staramy się używać mniejszej ilości narzędzi, ale za to dokładniej opisywać ich wykorzystanie. Dziś na rożen bierzemy parę AUD/JPY. Mamy początek tygodnia i dobra okazja by zaplanować z grubsza nasz trading na ten tydzień. Jak taki plan ma wyglądać? Jest to przegląd tego, co cena robiła w poprzednich tygodniach i stworzenie wariantów, których będziemy oczekiwać i na które będziemy reagować. Podstawą jest ustalenie sytuacji – czy mamy trend, jaki mamy trend, czy zachowanie ceny jest spójne czy negujące, albo czy cena wykazuje tendencję do kontrowania ruchów czy ich kontynuowania.

edu_AUDJPYH4_1310c

Co widzimy obecnie, to fakt, że cena spenetrowała dziś w nocy półroczne minimum przebijając wcześniej dwa inne znaczące dołki. W trakcie 6 minionych miesięcy cena znajdowała się w dużej konsolidacji, następnie silny impuls wybił cenę górą tworząc nowy szczyt, kolejno miała miejsce korekta, nieudana próba kontynuacji i pogłębienie spadków. To już wtedy stawiało duży znak zapytania, czy byki wciąż chcą kupować. Jednak presja spadkowa nasiliła się i pchnęła cenę jeszcze niżej. Jest to dla nas istotny sygnał mówiący, że niedźwiedzie są na tej parze górą, a byki nadające ton jeszcze niedawno, znajdują się w odwrocie.

edu_AUDJPYH4_1310a

Widząc już, że niedźwiedzie zanegowały wzrosty, staram się znaleźć jeszcze kluczowe poziomy dla jednych i drugich. W tym celu szukam istotnych punktów na wykresie – na przykładzie dla 6 ostatnich miesięcy, jednak czasem horyzont czasowy może być znacznie dłuższy – i zaznaczam ekstrema kreskami poziomymi. Są to miejsca, gdzie wcześniej cena znalazła wsparcie lub opór. Poziomy mniej aktualne, historyczne, są dla mnie głównie potwierdzeniem.

edu_AUDJPYH4_1310b

Chcesz wiedzieć więcej na temat zniesień Fibonacciego? Zapraszamy na dzisiejszy webinar edukacyjny o narzędziach Fibonacciego.

Mając już ustalony kierunek w dłuższym okresie czasu, a także kluczowe poziomy, przyglądam się cenie z bliska patrząc, jak wyglądały ostatnie tygodnie. Najbardziej interesuje mnie układ bieżący, na który składa się płaska korekta (konsolidacja) zakończona silnym impulsem spadkowym uderzającym w kluczowe wsparcie. Już wiem, że będę szukał okazji do sprzedania, jednak nie wiem jeszcze gdzie zawrzeć transakcję i gdzie ustawić zlecenie zabezpieczające. W tym pomogą mi zniesienia Fibonacciego. Mierząc ostatni impuls otrzymuję szereg poziomów wynikających z proporcji Fibonacciego – najbardziej interesują mnie 38.2%, 50%, 61.8%, jednak nie bez znaczenia pozostaję również 76.4%. Jak widać na przykładzie, zniesienia 38.2% oraz 76.4% pokrywają nam się bardzo ładnie z wyznaczonymi wcześniej poziomami wsparcia/oporu i dlatego w tych miejscach szukał będę okazji do kontynuacji, o ile akcja cenowa (Proce Action) na to pozwoli.

Zatem moje warianty zakładają:

1. Korektę spadków do 94.00, zniesienie 38.2%, możliwe powstanie sygnału sprzedaży wyzwalającego kontynuację spadków przynajmniej do 93.00 – kluczowe wsparcie – lub pogłębienie spadków.

2. Dłuższą korektę do 94.70-95.12, strefa między zniesieniami 61.8% oraz 76.4% i kontynuację spadków przynajmniej do 94.00 (poziom wsparcia/oporu) lub 93.00 (kluczowe wsparcie).


xm_logo1Powyższa analiza Forex jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na
 stronie XM.

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here