Naga MarketsPo dzisiejszej sesji słowa uznania należą się stronie popytowej. Wprawdzie DAX30 dużo nie urósł i wolumen również był mały, ale MDAX i SDAX zakończyły mocną zwyżką na historycznych szczytach i świecami marubozu. Zwyżka o tyle wartościowa, że wydarzenia środowe nie wspierały strony popytowej. Znowu gorąco na wschodzie Ukrainy, nadal bez rozstrzygnięć w sprawie grexit, a w końcówce europejskiej sesji Wall Street była na minusie. Na DAX30 znowu flaga, która jak na razie jest respektowana przez index.

Dzisiaj zapewne DAX będzie pod mocnym wpływem Wall Street, a ci z kolei odreagują wczorajsze minutki, których publikacja miała miejsce wczoraj o godzinie 20-tej. FED pokazał się bardzo gołębio określając że stopy procentowe przez dłuższy czas mogą być nisko. Było to o tyle zaskakujące, że konsensus rynkowy zakładał pierwszą podwyższkę stóp już w czerwcu b.r.

2015-02-18_podsumowanie_sesji_SR_DAX

Zupełnie inaczej wygląda MDAX czyli średnie spółki i tutaj raczej trzeba wypatrywać punktu zwrotnego. Na tą chwilę bardzo mocne wzrosty i respektowanie przez index wzrostowej linii trendu. Zagrożenia takie same jak na DAX30 czyli słaby, spadkowy MACD oraz malejący wolumen.

2015-02-18_podsumowanie_sesji_SR_MDAX

Zapraszam do dyskusji o DAX w komentarzach na https://www.worldtrader.pltokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here