Naga MarketsPara EUR/GBP na początku października, dotarła do ważnej strefy wsparcia wyznaczonej przez punkty z 2008 i 2012 roku.

eurgbp weekly 06.10.2014Odbicie od wspomnianej strefy miało charakter ruchu pięciofalowego. Fala pierwsza jest zbliżona co do  długości do fali piątej. Fala druga przybrała postać trójkąta rozszerzającego się. Fala czwarta była bardziej dynamiczna i utworzyła idealny zigzag, w którym fala a równa się co długości fali c. Należy zwrócić również uwagę, na dywergencję jaka powstała na fali trzeciej i fali piątej.

eurgbp impuls

Jeżeli liczymy na powstanie korekty nieregularnej, ruch jaki powstał od trzeciego października do chwili obecnej, powinien być jej falą B. Fala ta, powinna wybić szczyt i zatrzymać się na poziomie 115, 125 lub maksymalnie na 161.8 zasięgu dla fali B wynikającej z wielkości fali A. Poziom 161.8 zgrywa się z poziomem oporu i liczę, że właśnie tam nastąpi powrót w ramach fali C.

eurgbp fala c

Jeżeli tak by się stało, powinna powstać korekta w ramach fali C i dotrzeć do zniesienia 50% lub 61.8% całego ruchu wzrostowego. Oba zniesienia pokrywają się z obszarem wsparcia, który dodatkowo je wzmacnia.

eurgbp zasięg

invest

Jak wspomniałem w poprzednim wpisie, przy tak trendowych ruchach jakie mają miejsce od dwóch miesięcy, ilość korekt nieregularnych ( wpisanych w schemat ) jest bardzo mała. Trzeba cierpliwie czekać, może tym razem się uda.

Zachęcam do zapoznania się z podsumowaniem ostatnich trzech miesięcy z korektami nieregularnymi tutaj, oraz z materiałem o praktycznym wykorzystaniu fal Elliotta tutaj.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here