Notowania walut USD, EUR, GBP, JPYSporo dzieje się na głównych parach walutowych, a silne impulsy na niektórych instrumentach doprowadzają do zwiększonej zmienności. To z kolei może zapewnić dodatkowe okazje transakcyjne. W tym artykule skupimy się na trzech głównych parach walutowych EUR/USD, GBP/USD i USD/JPY, które zostaną poddane analizie technicznej z uwzględnieniem wolumenu z kontraktów futures.


Para EUR/USD skutecznie broni pozytywnej struktury

Od zeszłotygodniowego strzału popytu o wielkości 100 pips, który został wywołany gołębim wystąpieniem szefa Fedu Jerome’a Powella, para EUR/USD pozostaje w konsolidacji, jednak kupujący nie odkładają rękawicy na bok. Notowania znajdują się między kluczowymi poziomami i dopiero istotne wybicie w którąś ze stron może zapoczątkować większy ruch. Z jednej strony pozytywna struktura pivotowa, wskaźniki tygodniowe VWAP (jasnoniebieska linia) i POC (ciemnoniebieska linia) i rosnąca skumulowana delta wskazują na scenariusz wzrostowy. Główne poziomy wsparcia to 1.1300, 1.1270 oraz 1.1215. Z drugiej strony strefa oporu 1.1390 – 1.1420 skutecznie powstrzymuje kupujących już drugi tydzień z rzędu. Rynkowy profil wolumenu wskazuje na konsolidację z dolnym ograniczeniem 1.1330 i górnym 1.1390.

Analiza par EUR/USD, GBP/USD i USD/JPY – św. Mikołaj wsparł jena

Para GBP/USD pod presją Brexitu

Funt szterling pozostaje wyprzedawany w związku z niepewnością ws. Brexitu. Para GBP/USD w tym tygodniu podjęła już trzy próby przebicia spadkowej linii trendu, jednak na tę chwilę bez powodzenia. Struktura pivotowa pozostaje neutralna, a wskaźniki VWAP i POC wskazują na lekką przewagę kupujących. Również skumulowana delta, która silnie urosła w tym tygodniu może wskazywać na akumulację pozycji długich. Jednak punkt kierunkowy pozostaje znacznie wyżej (1.3180) i dopiero jego przebicie sprawi, iż kupujący „wrócą do gry”. Najbliższe wsparcie to okolice dziennego pivota 1.2734, nieco niżej znajduje się poziom 1.2670. Z kolei ważnym oporem pozostaje poziom 1.2840 oraz 1.2930.

Analiza par EUR/USD, GBP/USD i USD/JPY – św. Mikołaj wsparł jena

Para USD/JPY odnotowuje spadki

Para USD/JPY po dotarciu do wsparcia 112.55 silnie odreagowała, jednak w przeciągu kilkunastu godzin ponownie doszło do testu i tym razem sprzedający zdołali przebić ten istotny punkt. Negatywna struktura pivotowa wspiera sprzedających. Skumulowana delta pozostaje neutralna, a wskaźniki VWAP i POC sugerują dalsze spadki. Najbliższym poziomem wsparcia jest psychologiczny poziom 112.00, gdzie znajduje się nagromadzona ilość wolumenu z profilu rynkowego. Z drugiej strony dopiero powrót powyżej 113.00 wyhamowałby bieżącą presję sprzedających.

Analiza par EUR/USD, GBP/USD i USD/JPY – św. Mikołaj wsparł jena

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here