Naga Marketsbitcoin-btc
Źródło: unplash.com/@denarium_bitcoin

Wskaźnik szoku podażowego wśród długoterminowych posiadaczy bitcoina (z ang. Long-Term Holder, LTH) znalazł się na historycznie wysokim poziomie. Zdaniem analityków może to stanowić byczy sygnał dla tej kryptowaluty. Silne trzymanie BTC przez HODLerów w przeszłości poprzedzało mocne wzrosty. Obecnie bitcoin handluje w okolicach 49 tys. USD za monetę, a od ATH odnotowanego w kwietniu br. dzieli go około 23%.

Bitcoin ze zwyżkowym sygnałem

Analityk kryptowalutowy Will Clemente zauważył, że szok podażowy dla HODLerów bitcoina znalazł się na rekordowo wysokim poziomie. Swoje spostrzeżenia udostępnił na Twitterze, podpierając je wskaźnikiem od platformy Glassnode, która dokonuje analiz on-chain.Według entuzjasty najstarszej kryptowaluty wzrost ten może stanowić byczy sygnał dla kursu BTC. W przeszłości, gdy dochodziło do podobnych sytuacji, w kolejnych miesiącach cena zaczynała mocno przybierać na wartości. 

szok-podazowy-bitcoin-LTH
Wskaźnik szoku podażowego dla długoterminowych inwestorów bitcoina. Źródło: Twitter/@WClementelll

Obecnie bitcoin znajduje się w pobliżu linii 50 tys. USD za monetę. W ciągu kilku ostatnich dni odrobił on znaczne straty. Kurs BTC podniósł się z  okolic 41 tys. USD odnotowanych pod koniec września, do poziomów powyżej 49 tys. USD aktualnie. 

Optymistyczne prognozy 

Wielu innych entuzjastów kryptowalut także mocno kibicuje bitcoinowi. Przykładowo TechDev twierdzi, że hossa, którą widzieliśmy na wykresie BTC, nie jest ostatnią, jaka pojawi się w tym roku. Uważa on, iż kryptowaluta ta przekroczy dotychczasowe ATH, ustanowione powyżej 64 tys. USD do końca grudnia. Swoje przewidywania opiera zaś na danych, które odczytał ze wskaźnika siły względnej (RSI) dla BTC. 

Do znanych inwestorów i przedsiębiorców, którzy prognozują, że kurs bitcoina osiągnie poziom 100 tys. USD w obecnym roku, należą: Anthony Scaramucci (były dyrektor ds. komunikacji Białego Domu), Tom Lee (strateg z Wall Street), czy Adam Back (dyrektor generalny Blockstream).

Również autor słynnych modeli Stock to Flow (S2F) oraz Stock to Flow Cross (S2FX) trzyma się tego, iż najstarsza kryptowaluta wciąż jest na dobrej ścieżce do osiągnięcia sześciocyfrowego wyniku w dolarach amerykańskich w tym terminie.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułDevelia sprzedała 438 lokali w III kw. 2021 r.
Następny artykułSolarSpot chce zadebiutować na GPW w 2022 r.
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here