Naga MarketsNajsłabszym niemieckim indexem w czwartek był największy index DAX30. O wiele lepiej radziły sobie pozostałe indexy niemieckie, które ostatecznie sesje zakończyły na plusach. Rajd byków w środę na Wall Street nie wpłynął w czwartek na wzrosty w Europie pomimo, że kurs EURUSD w środę w godzinach wieczornych jak również w czwartek oddał większość środowej zwyżki po FOMC i kurs wrócił w okolice 1,06. Ostatecznie DAX zakończył na poziomie 11899.4 pkt (-0,2%), a pozostałe indexy MDAX 20786,38pkt (+0,51%), SDAX 8350,35 (+0,9%), TECDAX 1639,73 (+0,73%).

W środę jak co tydzień giełda niemiecka opublikowała najnowsze wyniki sentymentu inwestorów inwestujących na DAX. Byki nadal są w mniejszości co jak wiadomo, daje szansę na dalsze wzrosty:

Te artykuły również Cię zainteresują
  • inwestorzy prywatni [byki 39% niedźwiedzie 43% neutralni 18%];
  • inwestorzy instytucjonalni [byki 28% niedźwiedzie 44% neutralni 28%].

 

Technicznie na DAX30 mamy po sesji gwiazdę doji, ale w takim układzie jak się pojawiła raczej jest tylko świecą odpoczynku. Linie trendu wzrostowego wytrzymały na wszystkich niemieckich indexach z wyjątkiem kontraktów. DAX FUTURE na niskim interwale 1H balansuje poniżej dolnego ograniczenia kanału wzrostowego w którym porusza się od dwóch tygodni (na większym interwale i dłuższym okresie również kontrakty poruszają się wewnątrz kanału).

Jedna rzecz, która może być negatywna dla byków to ostatnie słabe świece poparte są całkiem dużym wolumenem, ale czy jest to dystrybucja czy zbieranie walorów przed wystrzałem w górę to się okaże. W piątek “trzy wiedźmy” czyli rozliczenie marcowej serii kontraktów terminowych. Można spodziewać się większej zmienności ale również podniesienia indexów w końcówce sesji.

W sobotę o godzinie 12:00 analiza sesji piątkowej a w niedzielę wieczorem DAX analiza długoterminowa. Przedstawię tam wszystkie indexy niemieckie zgodnie z teorią fal elliotta na interwale tygodniowym. Serdecznie zapraszam.

DAX FUTURE 1H

2015-03-19_podsumowanie_sesji_CZ_FDAX_1H

DAX 1D

2015-03-19_podsumowanie_sesji_CZ_DAX_1D
Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here