Naga MarketsMiniony tydzień obfitował w dramatyczne zwroty akcji na niemieckich indeksach. Szczególnie ciekawie zakończyło się to na indeksie technologicznym TECDAX co poniżej przedstawię. Najsłabszym ze wszystkich niemieckich indeksów jest obecnie indeks główny DAX30, który znajduje się poniżej zakresu poziomów, w których cena poruszała się od lutego bieżącego roku. Również jako jedyny spadł w miniony poniedziałek do poziomów z grudnia 2014 roku.

Na DAX30 dla interwału tygodniowego impuls wzrostowy trwający od dołka z 2011 roku został zakończony i obecnie trwa jego korekta. Teoretycznie może być już zakończona, ponieważ podstawowy poziom fibo 38,2% został osiągnięty. Za ruchem wzrostowym przemawiają jeszcze dwa fakty: 1) linia trendu biegnąca od dołka z 2011 roku zatrzymała obecne spadki 2) równość korekt wyższego rzędu ponieważ obecna korekta jest falą 4 wyższego rzędu, a długość jej spadków równa jest fali 2 z 2011 roku.

Jednak jak wiadomo rynek zawsze zachowa się tak, żeby maksymalna ilość inwestorów została na lodzie. Nie zostały również rozwiązane główne zagrożenia ostatnich tygodni tzn. chińska giełda nadal spada, a wewnątrz FED coraz śmielej mówi się o pierwszej podwyżce stóp procentowych możliwej już we wrześniu. Dlatego jestem zdania, że możliwa jest jeszcze przynajmniej “druga noga” spadków na DAX.

Wykres DAX dla interwału W1.
Wykres DAX dla interwału W1.

Indeks technologiczny TECDAX dynamiczną luką bessy wybił się z konsolidacji, ale po krótkim chociaż głębokim spadku do zakupów przystąpił popyt i na wykresie utworzył się długi dolny cień. Trzy świece (zaznaczone na wykresie prostokątem) utworzyły formację gwiazdy porannej i całość wygląda dość byczo.

Wykres TECDAX dla interwału D1.
Wykres TECDAX dla interwału D1.

FX_GROW_logo_200x250Tę analizę zasponsorował dla Państwa broker FxGrow – buduj swój kapitał z FxGrow na rachunkach ECN, ECN Plus oraz SWAP Free, które cechują wyjątkowo niskie spready, atrakcyjne platformy do wyboru oraz depozyt minimalny $100 i $1000.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here