Naga MarketsSerinus Energy to międzynarodowa spółka naftowa prowadząca działalność w Rumunii i Tunezji.

serinus

Notowania spółki nie wyglądają najlepiej i od wielu lat podlegają trendowi spadkowemu. Trudno się zresztą dziwić skoro spółka od lat także notuje ujemne wyniki finansowe. Pewnych nadziei można szukać w tym, że strata za ubiegły rok była relatywnie niska na tle wcześniejszych lat. Przychody są na dużo niższym poziomie niż w latach 2013-15. Pozytywnie pod względem przychodów wypadł II kwartał, kiedy przychody były na najwyższym poziomie od kilku lat, mimo tego faktu, spółka i tak zakończyła kwartał na stracie netto. Strata netto za pierwszą połowę roku jest wyższa niż przed rokiem.

Jedyne więc pozytywy fundamentalne to wzrost przychodów i wydobycia ropy. 14 listopada poznamy kolejny raport kwartalny. Pozytywnie rynek odbierze dalszy wzrost przychodów i malejącą stratę. Zdaniem spółki proces jej restrukturyzacji został zakończony i teraz powinny pojawiać się tego owoce. Zwiększa się wydobycie, zadłużenie ma być spłacane, a koszty pod kontrolą. Zdaniem prezesa, perspektywy na resztę roku są dobre. Wycena spółki jest bliska minimów i wykres sugeruje raczej powrót cena na historyczne dno notowań. Jeżeli jednak w końcu pojawi się przełomowy raport z zyskami, być może kurs spółki zacznie rosnąć.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz także: Sygnity [SGN] – z perspektywą trwałej poprawy wyników – analiza na zamówienie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here