Naga MarketsPowszechny Zakład Ubezpieczeń SA jest macierzystą firmą wszystkich podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PZU. Działa w sektorze ubezpieczeń majątkowych oraz osobowych. W skład Grupy wchodzą także PZU Życie, PTE PZU, TFI PZU oraz PZU Pomoc.


Na wykresie tygodniowym firmy ubezpieczeniowej widać, że kurs od połowy 2012 roku poruszał się w silnym trendzie wzrostowym, ubiegły rok to seria wahań między 400 a 500 zł za akcję. Obecnie spółka mocno traci, zmierzając do widocznego na wykresie wsparcia na psychologicznym poziomie 400 zł.


Szczegóły notowań ubiegłego roku widać wyraźniej na wykresie dziennym. Można zauważyć, że cena porusza się w szerokim kanale wzrostowym. Szczególnie mocne jest jego górne ograniczenie, które zatrzymywało wzrosty już czterokrotnie. Dolne ograniczenie było jeden raz mocno naruszone, ale cena dość szybko wzrosła, wracając do wnętrza kanału. Wydaje się, że w najbliższym czasie spadki są nie do zatrzymania, a kurs nieuchronnie zmierza do dolnej bandy kanału. W tym miejscu kupujący mają szansę się uaktywnić. Dodatkowo miejsce to pokrywa się ze strefą wsparcia, rozciągającą się między 411 a 418 zł. Uważam, że jest to ciekawe miejsce do wypatrywania sygnału przewagi kupujących. W przeciwnym wypadku, gdyby doszło do wybicia kanału dołem, ostatnią linią obrony będzie poziom ok. 385 zł, czyli poziom, do którego dotarły spadki w tym jednorazowym wyłamaniu z kanału. Gdyby i ten poziom nie wytrzymał, prawdopodobnie będziemy świadkami większej przeceny akcji ubezpieczeniowego giganta.Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie , a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEURUSD: bądź nadal niedźwiedziem – mówi Commerzbank.
Następny artykułBlok po 22 – EUR/USD
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here