Naga Markets
Firma powstała w 1991 roku, jako jedna z pierwszych firm importujących paliwa na rynek krajowy. Obecnie jej działalność koncentruje się na poszukiwaniu ropy naftowej oraz gazu ziemnego na terenie kilku koncesji w Kazachstanie

Na wykresie miesięcznym widać nieustający trend spadkowy. Dobrze respektowana jest linia trendu, a także średnia ruchoma (EMA 10), która stanowi ruchomy opór dla wzrostów, tak była w przypadku dwóch poprzednich korekt, tak też wygląda sytuacja obecnie. Sygnałem kupna będzie pokonanie zarówno średniej jak i linii trendu.

Wykres tygodniowy pokazuje wszystkie znaczące ruchy wzrostowe od początku historii notowań spółki.

Warto zauważyć, że każda korekta trendu spadkowego była wręcz identyczna, o niemal takim samym zasięgu. Aktualna fala wzrostowa jest na granicy tego zasięgu.

Wykres D1 pokazuje strefę lokalnego oporu, której kurs nie może przebić. Jeżeli dojdzie do wybicia już za moment mamy kolejny opór w postaci linii trendu. Mamy zatem opór, linię trendu oraz zasięg wzrostów, który od początku notowań spółki kończył wszelkie wzrosty. Te bariery mogą okazać się nie do przebicia, ale z drugiej strony – pokonanie tak silnych ograniczeń dałoby naprawdę silny sygnał kupna i bardzo dobrze świadczyłoby to o sile kupujących.

Dodatkowo mamy do czynienia z formację klina, która w tym kontekście ma negatywną wymowę. Po impulsie wzrostowym notowania zawężają swój zakres (w klinie), świadczyć może to o tym, że brakuje kupujących, a inwestorzy, którzy posiadają akcje i zarabiają na nich – powoli je wyprzedają, stąd zawężający się zakres notowań. Świadczy to o mądrej dystrybucji przez większych inwestorów, którzy stopniowo pozbywają się akcji, jednocześnie tworząc wrażenie ciągłych wzrostów.

Obejrzyj film szkoleniowy o formacji klina:

Ogromną ilość materiałów edukacyjnych znajdziesz na stronie naszego partnera Consilium Invest


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie– wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNial Fuller’s Price Action – tygodniowe spojrzenie na rynki 24-28 marca 2014
Następny artykułGBPUSD – Tendencja spadkowa
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

2 KOMENTARZE

  1. Okazuje się, że analiza była bardzo dobra i można było śmiało wychodzić z tej spółki na kolejnej sesji. Od niej jest obsunięcie i dzisiaj przebite zostało 30 groszy.

    Wygląda to na powrót do 20gr.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here