Naga MarketsPetrolinvest powstał w 1991 roku, jako jedna z pierwszych firm importujących paliwa na rynek krajowy. Obecnie jej działalność koncentruje się na poszukiwaniu ropy naftowej oraz gazu ziemnego na terenie kilku koncesji w Kazachstani.

Na wykresie miesięczny widać, że kurs po długoterminowych spadkach utknął w dość wąskiej strefie konsolidacji. Pierwszym sygnałem kupna będzie oczywiście wybicie z tej strefy. Wewnątrz strefy w grę wchodzą jedynie czysto spekulacyjne zagrania.

Cognor powstał w 1991 roku. Na początku spółka Cognor zajmowała się działalnością w obszarze handlu wyrobami hutniczymi. Od roku 2006 stała się częścią większej grupy przemysłowej zajmującej się produkcją wyrobów hutniczych oraz obrotem złomami metali. Obecnie Spółka jest jednostką holdingową grupy kapitałowej obejmującej kilkanaście podmiotów działających głównie na terenie Polski.

Jak widać na wykresie, jest to spółka, na której spadki tak jak w przypadku Petrolinvest, także trwają od dawna. Wykres miesięczny przedstawia dwa sprzeczne sygnały – z jednej strony mamy przełamanie linii trendu, aczkolwiek nie jest to wybicie, raczej wyjście bokiem, z drugiej strony – kurs w ubiegłym roku spadł poniżej dna, które ubijane było w latach 2009 – 2012. Wydawało się, że jest to bardzo solidne wsparcie, poniżej którego kurs nie zszedł w ciężkich, kryzysowych latach. Stało się inaczej, na dzień dzisiejszy spółkę warto obserwować pod kątem powrotu ponad poziom 2 zł. Jeżeli nadejdzie hossa na giełdzie, być może i te akcje zaczną rosnąć. Aktualnie nie widzę sygnałów kupna.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrzewaga popytu na GBPUSD
Następny artykułAnaliza na zamówienie: Tauron
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here