Naga MarketsLena Lighting S.A. jest jednym z wiodących producentów wysokiej jakości systemów oświetleniowych i opraw oświetleniowych zintegrowanych ze źródłem światła w formie panelu led.

lena

Wykres tygodniowy notowań spółki pokazuje, że po spadkach z 2018 roku w 2019 roku spółka porusza się w układzie wzrostowym odrabiając wcześniejsze straty. Wydaje się, że kluczowy poziom to okolice 3,60 zł, po którego wybiciu, kurs powinien nadal wzrastać. Po spadkach z 2018 roku, cena jest względnie nisko co powinno sprzyjać stronie popytowej. Warto też wspomnieć, że spółka odznacza się regularną i bardzo hojną polityką dywidendową, co także powstrzymuje wyprzedaż akcji. W tym roku stopa dywidendy wyniesie około 8%.

Jest to bardzo dobry wynik, choć w poprzednich latach zdarzały się stopy przekraczający nawet 10%. Jeżeli chodzi o same wyniki, w ujęciu rocznym jak i kwartalnym, zarówno przychody jak i zyski netto kształtują się na dość stabilnym poziomie. Pozytywnie zaskoczył wynik netto za trzeci kwartał. Po za tym, spółka utrzymuje niski poziom zadłużenia. Wydaje się więc, że nadal jest to spółka będąca dobrą propozycją na inwestycje długoterminowe.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz także: Geotrans [GTS] – 380% wzrostu po zmianach na rynku odpadów – analiza na zamówienie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here