Naga MarketsColian to nie tylko prężnie działająca polska grupa kapitałowa. To organizacja, która spełnia najsmaczniejsze marzenia konsumentów, z pasją dostarczając na rynek produkty spożywcze najwyższej jakości. W skład grupy kapitałowej Colian SA wchodzą spółki: Jutrzenka Colian, Colian Logistic i FC Solidarność. Ich tworzony przez lata potencjał umożliwił zdobycie silnej pozycji na polskim rynku. Działalność firm skupia się na produkcji i dystrybucji artykułów spożywczych, w obrębie trzech strategicznych dywizji biznesowych: słodyczy, kulinariów (przyprawy i bakalie) oraz napojów.

Te artykuły również Cię zainteresują

Na historycznym wykresie o interwale miesięcznym widzimy, że absolutnie kluczowe miejsce zajmuje wzrostowo nachylona linia (trudno nazwać ją typową linią trendu), która łączy 7 dołków na przestrzeni ostatnich 15 lat. Przy tak dużej rozciągłości, jest ona bardzo precyzyjna, za każdym razem dość dokładnie zatrzymując spadki. Przyglądając się aktualnej sytuacji czyli końcówce wykresu, na myśl przychodzą tylko dwie możliwości. Najciekawszym rozwiązaniem byłby spadek kursu do tej linii, co mogłoby być ciekawym miejscem na kupno akcji. Może jednak zdarzyć się, że spadki zostaną powstrzymane już na tym lokalnym wsparciu, nad którym znajduje się cena.

Spoglądając na wykres o interwale tygodniowym można wyznaczyć dokładniejszą i szybszą linię trendu, do której już niewiele brakuje. Dodatkowo jest to strefa wsparcia i to są główne powody, dla których granica 3 zł może zostać wybroniona.

Na wykresie dziennym bardzo wyraźnie respektowana jest linia korekty spadkowej, której wybicie może zakończyć ruch korekcyjny. Bardzo skrajne miejsce na kupno pojawi się po jeszcze jednym, niewielkim spadku do zielonego wsparcia oraz tej linii trendu z wykresu W1.

Dziękujemy za zamówienie, gdyż sytuacja na wykresie jest bardzo ciekawa, a sama spółka z racji tego, że często porusza się w trendach (co widać na MN) jest warta omawiania, w związku z tym pojawi się dzisiaj jeszcze raz, kiedy zostanie przedstawiona analiza wykonana zupełnie inną techniką, na której nie pojawia się wprawdzie sygnał kupna, ale coś co można zinterpretować jako sygnał podtrzymania wzrostów lub ostrzeżenie przed spadkami. Jest to technika mocno długoterminowa, która sygnał kupna na tej spółce wygenerowała 29 marca 2013 roku. Szczegóły jeszcze dzisiaj.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie– wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułAUD/USD na linii trendu.
Następny artykułANZ: Nic nie jest w stanie zbić funta sterlinga
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here