Naga MarketsGłównym przedmiotem działalności Grupy jest wydobywanie, wzbogacanie i sprzedaż węgla energetycznego i koksowego. Coal Energy jest trzecim pod względem wielkości posiadanych rezerw według stanu na koniec 2010 r. prywatnym producentem węgla na Ukrainie i siódmym pod względem wielkości wydobycia prywatnym producentem węgla w tym kraju, biorąc pod uwagę wyniki spółek za 2010r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie tygodniowym zamiast linii trendu zastosowałem średnią ruchomą EMA 30. Czasem ze względu na ostre nachylenie linia trendu nie sprawdza się. W takich przypadkach lepiej oddaje nachylenie trendu właśnie średnia. EMA 30 na tym wykresie pokazuje trend spadkowy i każe z rezerwą podchodzić do ostatnich wzrostów. Czerwonymi okręgami zaznaczyłem momenty gdy kurs dochodził do średniej i dynamicznie powracał do kierunku zgodnego z trendem. Ostatnimi czasy również mieliśmy do czynienia z podobną sytuacją lecz na dzień dzisiejszy nie widać mocnego odejścia od średniej. Daje to pewne nadzieje na wzrosty ale należy pamiętać, że dopóki kurs nie przebije się przez średnią oraz przynajmniej pierwszy z oporów – nadal będzie obowiązywał kierunek spadkowy.

Na wykresie o interwale dziennym widzimy, że dwie ostatnie sesje zakończyły się zwycięstwem strony popytowej. Obie świece przetestowały wsparcie, które tworzy poziom poprzedniego, lokalnego szczytu. Całość wygląda jak początek nowego, wzrostowego układu i wydaje się, że powinno w najbliższych dniach dojść do ataku na okolice 2,07 zł, a to oznacza ponad 20% wzrost. Przy zaznaczonym oporze rozegrają się losy ewentualnej kontynuacji zwyżki.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPoranny komentarz makro – środa 12 marca.
Następny artykułSpółka w trendzie wzrostowym – Kruk
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here