Naga MarketsHistoria Spółki sięga 1911r. Od debiutu na GPW w 1996r, Boryszew, kojarzony wówczas głównie płynem chłodnicowym “Borygo”, zrealizował szereg przejęć, w tym m.in. Grupy Impexmetal. W 2010r Boryszew przejął Grupę Maflow z branży automotive. Spółka prowadzi również prace nad kolejnymi akwizycjami. Obecnie głównymi liniami biznesowymi Grupy Boryszew są: półfabrykaty z metali kolorowych (Al, Pb, Cu, Zn) i ich stopów, przewody samochodowe dla globalnych producentów aut, łożyska oraz wyroby chemiczne. Ta jedna z największych grup przemysłowych w Polsce skupia kilkadziesiąt spółek oraz zatrudnia ponad 6000 osób.

Na wykresie miesięcznym widzimy, że kurs znajduje się dość blisko zaznaczonego wsparcia, od którego nastąpiło drobne odbicie.

Na wykresie dziennym można wyznaczyć linię bessy, która łączy już 5 wierzchołków. Od dołu przebiega podobna linia. Wybicie z tej formacji byłoby jakimś sygnałem kupna, aczkolwiek po wybiciu kurs będzie musiał zmierzyć się z następnym oporem (zaznaczony na czerwono).

Na najbliższym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy zarząd spółki podejmie decyzję ws. scalenia akcji. Scalenie akcji inaczej resplit polega na zmniejszeniu ilości akcji przy jednoczesnym podniesieniu ich wartości. W tym przypadku rozważany jest split w stosunku 1:10 tzn. mając 100 akcji po scaleniu będziemy mieli ich tylko 10, ale będą warte 10 razy tyle co przed scaleniem.

W przeszłości było kilka scaleń na GPW, w tym i w przyszłym roku należy spodziewać się kolejnych w ramach walki ze spółkami groszowymi. Przykładowo firma FON dokonała scalenia akcji, gdy te kosztowały 1-2 grosze i ich posiadacze mieli problem ze sprzedażą. Od czasu resplitu kurs cały czas spada.

Radzę się wstrzymać od kupna tych akcji. Scalenia akcji nie dokonują dobre, solidne, wartościowe spółki, te raczej dokonują operacji odwrotnej czyli splitu, podziału akcji, tak aby obniżyć zbyt wysoką cenę i zwiększyć ilość akcji w obrocie. Powoduje to, że tańsze akcje stają się ponownie atrakcyjne i dostępne dla szerszej grupy inwestorów.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie– wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here