Naga MarketsGrupa Bioton zajmuje się produkcją oraz dystrybucją produktów biotechnologocznych oraz leków generycznych (głównie antybiotyki). Jest to dynamicznie rozwijająca się polska firma biotechnologiczna, wytwarzająca ważne klinicznie i nowoczesne leki, wśród nich rekombinowaną insulinę ludzką i jej formy farmaceutyczne, preparaty z grupy antybiotyków cefalosporynowych, aminoglikozydowych oraz makrolidowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie miesięcznym widać nadal trwający trend spadkowy. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że kurs znajduje się blisko tej linii, a jej pokonanie może dać sygnał kupna i doprowadzić do wzrostu ceny.

Również na wykresie MN warto poprowadzić średnią kroczącą np. EMA 18. Jak widać nadal obowiązuje sygnał sprzedaży. Niezależnie od zastosowanej metody oceny trendu: linia trendu, średnie, układ dołków i szczytów – wszystkie wskazują na trend spadkowy, w takiej sytuacji jedynym powodem kupna akcji wydaje się być wiedza fundamentalna, które pozwala wierzyć w zmianę trendu. Wykresy spółek biotechnologicznych cechują się często podobnymi wykresami, gdzie po okresie słabości nagle kurs dynamicznie wzrasta tworząc nowy trend. Dzieje się tak dlatego, że jest to branża mocno kapitałochłonna (spore inwestycje), a na efekt prac trzeba czasem bardzo długo czekać. Jeżeli jednak spółka wprowadza na rynek nowy lek czy wynalazek, wszystko się zmienia bardzo szybko. Z tego powodu warto obserwować spółki z tej branży (nie tylko pod względem technicznym), ale na dzień dzisiejszy nie widać sygnałów kupna.

Aktualizacja portfela:

Wczoraj zgodnie z wolą wyrażoną podczas głosowania na forum, zakupiłem spółki: Wielton oraz Mabion. Dziękuję za udział w głosowaniu i cieszę się, że uczestniczy w nim coraz więcej osób. Pełny skład portfela jak zwykle przedstawię w weekendowym podsumowaniu.

 


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie– wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPoranny komentarz makro – czwartek 20 marca.
Następny artykułSpółka w trendzie wzrostowym – Grajewo
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here