Naga MarketsBank Pekao SA działa od 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowej i największym bankiem w Polsce pod względem kapitalizacji rynkowej. Świadczy usługi dla około 5 milionów klientów, w tym ponad 250 tysięcy małych i średnich przedsiębiorstw oraz ponad 15 tysięcy dużych firm.


Na wykresie tygodniowym widzimy układ coraz wyższych dołków i szczytów, co świadczy o panującym trendzie wzrostowym. W ubiegłym roku cena przełamała zaznaczony opór, który niedawno był testowany jako wsparcie. Należy pamiętać, że to wsparcie było poważnie naruszone już dwa razu, co zmniejsza jego znaczenie. Aktualnie obserwujemy silne wybicie, jeżeli jednak kurs zacznie spadać i przełamie strefę wsparcia, w szerokim spojrzeniu nie będzie miało to wielkiego znaczenia. Bardziej istotny jest układ wzrostowy, który zostanie zachowany nawet gdyby kurs przełamał wsparcie.


Wykres o interwale miesięcznym przedstawia sytuację, w której kurs zmierza (pod warunkiem kontynuacji wzrostów) do kluczowej strefy oporu, która łączy najwyższe notowania od 2008 roku. Bariera ta przebiega odrobinę powyżej psychologicznego poziomu 200 zł za akcję. Dynamiczne przełamanie tego poziomu świadczyłoby o prawdziwej hossie na tych akcjach, czemu towarzyszyć będzie prawdopodobnie hossa na całej giełdzie.


W ujęciu dziennym, kurs przełamał lokalną linię trendu i wykonał jej retest. Wybicie ponad 190 zł powinno świadczyć o sile kupujących i będzie to sygnał do prawdopodobnego ataku na poziom 200 zł.Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here